gcc-15.1.0 - en to hr translation catalogue (1839 entries)

en: 
    
    /* WARNING: Because of differing arguments to an external
       procedure, this header file is not compatible with -std=c23.
    
       Use another -std option to compile.  */
hr: 
    
    /* UPOZORENJE: Zbog različitih argumenata za vanjske
       procedure, ova datoteka zaglavlja nije kompatibilna s -std=c23.
    
       Korisite neku drugu -std opciju za kompiliranje.  */

en: 
    For bug reporting instructions, please see:
hr: 
    Za upute o prijavljivanju grešaka pogledajte:

en: 
    For bug reporting instructions, please see:
    %s.
hr: 
    Za upute o prijavljivanju grešaka, molim pogledajte:
    %s.

en: 
    Go ahead? (y or n)
hr: 
    Idemo dalje? (y ili n)

en: 
    Linker options
    ==============
hr: 
    Opcije linkera
    ==============

en: 
    Obsolete options:
hr: 
    Zastarjele opcije:

en: 
    Options starting with -g, -f, -m, -O, -W, or --param are automatically
     passed on to the various sub-processes invoked by %s.  In order to pass
     other options on to these processes the -W<letter> options must be used.
hr: 
    Opcije koje započinju s -g, -f, -m, -O, -W, or --param se automatski proslijede
     raznim potprocesima pokrenutim s %s. Da bi proslijedili ostale opcije na te
     potprocese, morate koristiti opciju -W<letter>.

en: 
    ldd output with constructors/destructors.
hr: 
    izlaz ldd-a s constructors/destructors.

en:                            Display specific types of command line options.
hr:                            Pokaže specifične vrste opcija naredbenog retka.

en:       --exclude                   Exclude functions matching this regex
hr:       --exclude                   isključi funkcije koje poduraraju
                                        ovaj regularni izraz

en:       --include                   Include functions matching this regex
hr:       --include                   obuhvati funkcije koje poduraraju
                                        ovaj regularni izraz

en:     -F, --fullname                      Print full filename
hr:     -F, --fullname                      ispiše puno ime datoteke

en:     -f, --function                      Print function level info
hr:     -f, --function                      ispiše informaciju razine funkcije

en:     -h, --hotonly                       Only print info for hot objects/functions
hr:     -h, --hotonly                       informacije ispiše samo vruće
                                              objekte/funkcije

en:     -n, --normalize <int64_t>           Normalize the profile
hr:     -n, --normalize <int64_t>           normalizira profil

en:     -o, --object                        Print object level info
hr:     -o, --object                        ispiše informacije razinu objekta

en:     -o, --output <dir>                  Output directory
hr:     -o, --output <dir>                  direktorij za izlaz podataka

en:     -s, --scale <float or simple-frac>  Scale the profile counters
hr:     -s, --scale <float ili simple-frac>  skalira profiliranje brojila

en:     -t <float>, --hot_threshold <float> Set the threshold for hotness
hr:     -t <float>, --hot_threshold <float> postavite prag za ‘hotness’

en:     -v, --verbose                       Verbose mode
hr:     -v, --verbose                       opširnije informacije

en:     -w, --weight <w1,w2>                Set weights (float point values)
hr:     -w, --weight <w1,w2>                postavi skale (float point values)

en:     inlined from %qD
hr:     umetnuto (inlined) iz %qD

en:     inlined from %qD at %r%s:%d%R
hr:     umetnuto (inlined) iz %qD pri %r%s:%d%R

en:     inlined from %qD at %r%s:%d:%d%R
hr:     umetnuto (inlined) iz %qD pri %r%s:%d:%d%R

en:     inlined from %qs
hr:     umetnuto (inlined) iz %qs

en:     inlined from %qs at %r%s:%d%R
hr:     umetnuto (inlined) od %qs pri %r%s:%d%R

en:     inlined from %qs at %r%s:%d:%d%R
hr:     umetnuto (inlined) od %qs pri %r%s:%d:%d%R

en:   %qD is not deducible from %qT
hr:   %qD nije moguće izvesti iz %qT

en:   %qT cannot yield a rank
hr:   %qT ne može dato ramg

en:   %qT is not a bounded array
hr:   %qT nije ograničeno polje

en:   %qT is not a const type
hr:   %qT nije tip konstante

en:   %qT is not a function
hr: %qT nije funkcija

en:   %qT is not a member function pointer
hr: %qT nije član pokazivača> funkcije

en:   %qT is not a member object pointer
hr:   %qT nije član pokazivača> objekta

en:   %qT is not a member pointer
hr:   %qT nije član pokazivača>

en:   %qT is not a pointer
hr:   %qT nije pokazivač

en:   %qT is not a reference
hr:   %qT nije referencija

en:   %qT is not a scoped enum
hr:   %qT nije enum s valjanim opsegom

en:   %qT is not a virtual base of %qT
hr:   %qT nije virtualna baza od %qT

en:   %qT is not a volatile type
hr:   %qT nije nepostojan tip

en:   %qT is not an aggregate
hr:   %qT nije agregat

en:   %qT is not an array
hr:   %qT nije polje

en:   %qT is not an object type
hr:   %qT nije tip objekta

en:   %qT is not an unbounded array
hr:   %qT nije neograničeno polje

en:   %qT is not assignable from %qT
hr:   %qT nije moguće dodijeliti iz %qT

en:   %qT is not constructible from %qE
hr:   %qT nije constructible iz %qE

en:   %qT is not convertible from %qE
hr:   %qT nije moguće pretvoriti iz %qE

en:   %qT is not default constructible
hr:   %qT nije zadano constructible

en:   %qT is not invocable
hr:   %qT nije moguće pozvati

en:   %qT is not invocable by %qE
hr:   %qT nije moguće pozvati s/sa %qE

en:   %qT is not nothrow assignable from %qT
hr:   %qT nije moguće dodijeliti s ‘nothrow’ od %qT

en:   %qT is not nothrow constructible from %qE
hr:   %qT nije nothrow constructible iz %qE

en:   %qT is not nothrow convertible from %qE
hr:   %qT nije nothrow convertible iz %qE

en:   %qT is not nothrow copy assignable
hr:   %qT ne može dodijeliti kopiju pomoću ‘nothrow’

en:   %qT is not nothrow copy constructible
hr:   %qT nije nothrow copy constructible

en:   %qT is not nothrow default constructible
hr:   %qT nije nothrow default constructible

en:   %qT is not nothrow invocable
hr:   %qT nije nothrow invocable

en:   %qT is not nothrow invocable by %qE
hr:   %qT nije nothrow invocable s %qE

en:   %qT is not the same as %qT
hr:   %qT nije ista vrsta kao %qT

en:   %qT is not trivially assignable from %qT
hr:   %qT nije moguće trivijalno dodijeliti iz %qT

en:   %qT is not trivially constructible from %qE
hr:   %qT nije trivijalno constructible iz %qE

en:   %qT is not trivially copyable
hr:   %qT nije trivially copyable

en:   (Use '-v --help' to display command line options of sub-processes).
hr:   (Koristite ‘-v --help’ za ispis opcija naredbenog retka za potprocese).

en:   -###                     Like -v but options quoted and commands not executed.
hr:   -###                     Jednako kao -v ali navede opcije i neizvršene naredbe.

en:   --help                   Display this information.
hr:   --help                   Ova prikazana pomoć

en:   --sysroot=<directory>    Use <directory> as the root directory for headers
                               and libraries.
hr:   --sysroot=<directory>    Koristi <directory> kao root direktorij za zaglavlja
                                 i biblioteke.

en:   --target-help            Display target specific command line options (including assembler and linker options).
hr:   --target-help            Pokaže opcije naredbenog retka specifične za cilj (uključujući opcije asemblera i linkera).

en:   --version                Display compiler version information.
hr:   --version                Informacije o inačici kompilatora.

en:   -B <directory>           Add <directory> to the compiler's search paths.
hr:   -B <directory>           Doda <directory> stazama koje pretražuje kompilator.

en:   -D, --debug			    Display debugging dumps
hr:   -D, --debug			    pokaže dijagnostičke podatke

en:   -E                       Preprocess only; do not compile, assemble or link.
hr:   -E                       Samo pretprocesi; ne kompilira, ne asemblira,
                                 ne linka.

en:   -H, --human-readable            Output human readable numbers
hr:   -H, --human-readable            pokaže brojke u lako čitljivom obliku

en:   -M, --filter-on-demangled       Make --include/--exclude match on demangled
                                        names. This does not imply -m
hr:   -M, --filter-on-demangled       učini da --include/--exclude podudara neuređena
                                        imena -- ne implicira -m

en:   -S                       Compile only; do not assemble or link.
hr:   -S                       Samo kompilira; ne asemblira, ne linka.

en:   -Wa,<options>            Pass comma-separated <options> on to the assembler.
hr:   -Wa,<options>            Preda zarezom odvojene opcije <options> asembleru.

en:   -Wl,<options>            Pass comma-separated <options> on to the linker.
hr:   -Wl,<options>            Preda zarezom odvojene <options> linkeru.

en:   -Wp,<options>            Pass comma-separated <options> on to the preprocessor.
hr:   -Wp,<options>            Preda zarezom odvojene <options> pretprocesoru.

en:   -Xassembler <arg>        Pass <arg> on to the assembler.
hr:   -Xassembler <arg>        Preda argumente <arg> asembleru.

en:   -Xlinker <arg>           Pass <arg> on to the linker.
hr:   -Xlinker <arg>           Preda argumente <arg> linkeru.

en:   -Xpreprocessor <arg>     Pass <arg> on to the preprocessor.
hr:   -Xpreprocessor <arg>     Preda argumente <arg> pretprocesoru.

en:   -a, --all-blocks                Show information for every basic block
hr:   -a, --all-blocks                pokaže podatke za svaki temeljni blok

en:   -b, --branch-probabilities      Include branch probabilities in output
hr:   -b, --branch-probabilities      uključi vjerojatnost grananja na izlazu

en:   -c                       Compile and assemble, but do not link.
hr:   -c                       Kompilira i asemblira, ali ne linka.

en:   -c, --branch-counts             Output counts of branches taken
                                        rather than percentages
hr:   -c, --branch-counts             ispiše količine (broj) grana a ne postotak

en:   -d, --display-progress          Display progress information
hr:   -d, --display-progress          pokaže podatke o napredovanju

en:   -dumpmachine             Display the compiler's target processor.
hr:   -dumpmachine             Pokaže ciljani procesor kompilatora.

en:   -dumpspecs               Display all of the built in spec strings.
hr:   -dumpspecs               Pokaže sve ugrađene specifikacijske stringove.

en:   -dumpversion             Display the version of the compiler.
hr:   -dumpversion             Inačica kompilatora.

en:   -e, --prime-paths               Show prime path coverage summary
hr:   -p, --prime-paths               prikaže sažetak pokrivenosti primarne staze

en:   -f, --function-summaries        Output summaries for each function
hr:   -f, --function-summaries        ispiše sažetke za svaku funkciju

en:   -foffload=<targets>      Specify offloading targets.
hr:   -foffload=<targets>      Specificira offloading targets (ciljeve).

en:   -g, --conditions                Include modified condition/decision
                                        coverage (masking MC/DC) in output
hr:   -g, --conditions                obuhvati modificirane uvjete/odluke
                                        pokrivenosti (maskiranje MC/DC) u izlazu

en:   -h, --help                            Print this help, then exit
hr:   -h, --help                            ispiše ovu pomoć, pa iziđe

en:   -h, --help                      Print this help, then exit
hr:   -h, --help                      ispiše ovu pomoć, pa iziđe

en:   -i, --json-format               Replaced with -j, --json-format
hr:   -i, --json-format               zamijenjeno s -j, --json-format

en:   -j, --human-readable            Replaced with -H, --human-readable
hr:   -j, --human-readable            zamijenjeno s -H, --human-readable

en:   -j, --json-format               Output JSON intermediate format
                                        into .gcov.json.gz file
hr:   -j, --json-format               izlaz zapiše .gcov.json.gz datoteku
                                        u JSON (intermediate) formatu

en:   -k, --use-colors                Emit colored output
hr:   -k, --use-colors                oboji izlazne poruke

en:   -l, --long-file-names           Use long output file names for included
                                        source files
hr:   -l, --long-file-names           ispiše puna imena uključenih izvornih kódova

en:   -m, --demangled-names           Output demangled function names
hr:   -m, --demangled-names           ispiše dešifrirana imena funkcija

en:   -n, --no-output                 Do not create an output file
hr:   -n, --no-output                 ne proizvodi izlazne datoteke

en:   -no-canonical-prefixes   Do not canonicalize paths when building relative
                               prefixes to other gcc components.
hr:   -no-canonical-prefixes   Ne kanonizira staze kàda gradi relativne prefikse
                                 drugim gcc komponentama.

en:   -o <file>                Place the output into <file>.
hr:   -o <file>                Zapiše izlaz u <file>

en:   -o, --object-directory DIR|FILE Search for object files in DIR or called FILE
hr:   -o, --object-directory DIR|FILE traži objektne datoteke u direktoriju DIR
                                        ili u pozvanoj datoteci FILE

en:   -p, --preserve-paths            Preserve all pathname components
hr:   -p, --preserve-paths            sačuva (spremi) sve komponente imena staze

en:   -pass-exit-codes         Exit with highest error code from a phase.
hr:   -pass-exit-codes         Iziđe s najvišim kȏdom greške u fazi.

en:   -pie                     Create a dynamically linked position independent
                               executable.
hr:   -pie                     Stvori dinamički linkanu poziciono neovisnu
                                 izvršnu datoteku.

en:   -pipe                    Use pipes rather than intermediate files.
hr:   -pipe                    Koristi cijevi umjesto privremenih datoteka.

en:   -print-file-name=<lib>   Display the full path to library <lib>.
hr:   -print-file-name=<lib>   Potpuna staza do biblioteke <lib>.

en:   -print-libgcc-file-name  Display the name of the compiler's companion library.
hr:   -print-libgcc-file-name  Pokaže ime popratne biblioteke kompilatora.

en:   -print-multi-directory   Display the root directory for versions of libgcc.
hr:   -print-multi-directory   Ispiše root direktorij za inačice od libgcc.

en:   -print-multi-lib         Display the mapping between command line options and
                               multiple library search directories.
hr:   -print-multi-lib         Pokaže mapiranje između opcija naredbenog retka i
                                 višestrukih direktorija za traženje biblioteka.

en:   -print-multi-os-directory Display the relative path to OS libraries.
hr:   -print-multi-os-directory Pokaže relativne staze do OS biblioteka.

en:   -print-multiarch         Display the target's normalized GNU triplet, used as
                               a component in the library path.
hr:   -print-multiarch         Pokaže ciljani normalizirani GNU triplet koji se
                                 koristi kao komponenta staze do biblioteke.

en:   -print-prog-name=<prog>  Display the full path to compiler component <prog>.
hr:   -print-prog-name=<prog>  Potpuna staza do <prog> komponente kompilatora.

en:   -print-search-dirs       Display the directories in the compiler's search path.
hr:   -print-search-dirs       Pokaže direktorije na stazi pretraživanja kompilatora.

en:   -print-sysroot           Display the target libraries directory.
hr:   -print-sysroot           Direktorij ciljanih biblioteka.

en:   -print-sysroot-headers-suffix Display the sysroot suffix used to find headers.
hr:   -print-sysroot-headers-suffix Pokaže sysroot sufiks koji se koristi
                                      za traženje zaglavlja.

en:   -q, --use-hotness-colors        Emit perf-like colored output for hot lines
hr:   -q, --use-hotness-colors        oboji izlaz u perf-stilu za vruće retke

en:   -r, --relative-only             Only show data for relative sources
hr:   -r, --relative-only             pokaže samo podatke za relativne izvore

en:   -s, --source-prefix DIR         Source prefix to elide
hr:   -s, --source-prefix DIR         izostavi prefiks izvornog kȏda

en:   -save-temps              Do not delete intermediate files.
hr:   -save-temps              Ne briše privremene datoteke.

en:   -save-temps=<arg>        Do not delete intermediate files.
hr:   -save-temps=<arg>        Ne briše privremene datoteke.

en:   -shared                  Create a shared library.
hr:   -shared                  Stvori zajedničku (dijeljenu) biblioteku.

en:   -specs=<file>            Override built-in specs with the contents of <file>.
hr:   -specs=<file>            Ugrađene specs redefinira sa sadržajem od <file>.

en:   -std=<standard>          Assume that the input sources are for <standard>.
hr:   -std=<standard>          Pretpostavi da su ulazni izvori za <standard>.

en:   -t, --stdout                    Output to stdout instead of a file
hr:   -t, --stdout                    izlaz na stdout umjesto u datoteku

en:   -time                    Time the execution of each subprocess.
hr:   -time                    Mjeri vrijeme izvršavanja svakog potprocesa.

en:   -u, --unconditional-branches    Show unconditional branch counts too
hr:   -u, --unconditional-branches    pokaže i bezuvjetnu količinu (broj) grana

en:   -v                       Display the programs invoked by the compiler.
hr:   -v                       Izlista programe pokrenute (pozvane) kompilatorom.

en:   -v, --version                         Print version number, then exit
hr:   -v, --version                         ispiše broj inačice, pa iziđe

en:   -v, --version                   Print version number, then exit
hr:   -v, --version                   ispiše broj inačice, pa iziđe

en:   -w, --verbose                   Print verbose informations
hr:   -w, --verbose                   daje opširnije informacije

en:   -x <language>            Specify the language of the following input files.
                               Permissible languages include: c c++ assembler none
                               'none' means revert to the default behavior of
                               guessing the language based on the file's extension.
hr:   -x <language>            Specificirajte jezik sljedećih ulaznih datoteka.
                                Dopušteni jezici uključuju: c c++ asembler none
                                ‘none’ znači povratak na zadano ponašanje pogađanja
                                jezika na temelju ekstenzije datoteke.

en:   -x, --hash-filenames            Hash long pathnames
hr:   -x, --hash-filenames            hašira (hash) duga imena staza

en:   Known valid arguments for %s option:
hr:   Znani valjani argument za %s opciju:

en:   as it is a non-system directory that duplicates a system directory
hr:   jer nije direktorij sustava koji duplicira direktorij sustava

en:   does not destroy %qD
hr:   ne uništi %qD

en:   merge [options] <dir1> <dir2>         Merge coverage file contents
hr:   merge [opcije] <dir1> <dir2>         spoji sadržaj datoteka pokrivenosti

en:   merge-stream [options] [<file>]       Merge coverage stream file (or stdin)
                                            and coverage file contents
hr:   merge-stream [opcije] [<datoteka>]    Spajanje datoteke ‘coverage stream’
                                            (ili stdin) sa sadržajem
                                            ‘coverage stream’ datoteke

en:   overlap [options] <dir1> <dir2>       Compute the overlap of two profiles
hr:   overlap [opcije] <dir1> <dir2>        računa preklapanje dvaju profila

en:   rewrite [options] <dir>               Rewrite coverage file contents
hr:   rewrite [opcije] <dir>                prepiše sadržaj datoteke pokrivenosti

en:  All options with the desired characteristics have already been displayed
hr:  Sve opcije sa željenim svojstvima su već prikazane

en:  No options with the desired characteristics were found
hr:  Nisu pronađene opcije sa željenim svojstvima

en:  None found.  Use --help=%s to show *all* the options supported by the %s front-end.
hr:  Nijedan nije nađen. Koristite --help=%s za ispis *all* opcija koje podržava %s front-end sučelje.

en:  [see %<-fallow-invalid-boz%>]
hr:  [vidi %<-fallow-invalid-boz%>]

en:  conflicting code gen style switches are used
hr:  korištene su proturječne opcije generiranja koda

en: #embed <...> search starts here:
hr: #embed <...> pretraga započinje ovdje:

en: #include "..." search starts here:
hr: #include "..." pretraga započinje ovdje:

en: #include <...> search starts here:
hr: #include <...> pretraga započinje ovdje:

en: %<%s=%s%> and %<%s-%s%> are incompatible
hr: %<%s=%s%> i %<%s-%s%> su nekompatibilni

en: %<-f%s%> and %<%s=%s%> are incompatible
hr: %<-f%s%> i %<%s=%s%> su nekompatibilni

en: %<-fhandle-exceptions%> has been renamed %<-fexceptions%> (and is now on by default)
hr: %<-fhandle-exceptions%> je preimovan u %<-fexceptions%> (i sada je postavljen, zadan)

en: %<-fhardened%> not supported for this target
hr: %<-fhardened%> nije podržan za ovaj cilj

en: %<-fipa-reorder-for-locality%> is incompatible with an explicit %qs option
hr: %<-fipa-reorder-for-locality%> je nekompatibilan s eksplicitnom opcijom %qs

en: %<-flinker-output=rel%> and %<-fltrans%> are mutually exclusive
hr: %<-flinker-output=rel%> and %<-fltrans%> se međusobno isključuju

en: %<-fsanitize-trap=%s%> is not supported
hr: %<-fsanitize-trap=%s%> nije podržan

en: %<-fsanitize=shadow-call-stack%> not supported in current platform
hr: %<-fsanitize=shadow-call-stack%> nije podržan na trenutnoj platformi

en: %<-fsplit-stack%> currently only supported on GNU/Linux
hr: trenutno, %<-fsplit-stack%> je podržana samo na GNU/Linux

en: %<-fsplit-stack%> currently only supported on PowerPC64 GNU/Linux with glibc-2.18 or later
hr: trenutno, %<-fsplit-stack%> je podržana samo na PowerPC64 GNU/Linux s glibc-2.18 ili novijom verzijom

en: %<-fwpa%> and %<-fltrans%> are mutually exclusive
hr: %<-fwpa%> and %<-fltrans%> se međusobno isključuju

en: %<-g%> option disabled
hr: opcije %<-g%> su omemogućene

en: %<-g3%> is not supported by the debug linker in use (set to 2)
hr: debug linker koji se koristi ne podržava %<-g3%>

en: %<-m%s%> not supported in this configuration
hr: %<-m%s%> nije podržano u ovoj konfiguraciji

en: %<-m64%> requires a PowerPC64 cpu
hr: %<-m64%> zahtijeva PowerPC64 CPU

en: %<-maix64%> required: 64-bit computation with 32-bit addressing not yet supported
hr: %<-maix64%> zahtijeva: 64-bitno računanje s 32-bitnim adresiranjem nije još podržano

en: %<-maix64%> requires PowerPC64 architecture remain enabled
hr: %<-maix64%> zahtijeva da arhitektura PowerPC64 ostaje omogućena

en: %<-mapxf%> is not supported for 32-bit code
hr: %<-mapxf%> nije podržan za 32-bitni kȏd

en: %<-mcmodel%> incompatible with other toc options
hr: %<-mcmodel%> je nekompatibilan s ostalim ‘toc’ opcijama

en: %<-mcpu=%> is deprecated; use %<-mtune=%> or %<-march=%> instead
hr: %<-mcpu=%> je zastario; umjesto toga koristite %<-mtune=%> ili %<-march=%>

en: %<-mfdpic%> is not supported, please use a bfin-linux-uclibc target
hr: %<-mfdpic%> nije podržan, koristite bfin-linux-uclibc target

en: %<-mfused-madd%> is deprecated; use %<-ffp-contract=%> instead
hr: %<-mfused-madd%> je zastario; umjesto toga koristite %<-ffp-contract=%>

en: %<-mintel-syntax%> and %<-mno-intel-syntax%> are deprecated; use %<-masm=intel%> and %<-masm=att%> instead
hr: %<-mintel-syntax%> i %<-mno-intel-syntax%> je zastario; umjesto toga koristite %<-masm=intel%> i %<-masm=att%>

en: %<-mn%> is not supported for linux targets
hr: %<-mn%> nije podržan za linux ciljeve

en: %<-mrelax%> is only supported for RTP PIC
hr: %<-mrelax%> nije podržan za RTP PIC

en: %<-msse5%> was removed
hr: %<-msse5%> je uklonjen

en: %<-mvrsave=no%> is deprecated; use %<-mno-vrsave%> instead
hr: %<-mvrsave=no%> je zastario; umjseto toga koristite %<-mno-vrsave%>

en: %<-mvrsave=yes%> is deprecated; use %<-mvrsave%> instead
hr: %<-mvrsave=yes%> je zastario; umjesto toga koristite %<-mvrsave%>

en: %<-mvsx%> and %<-msoft-float%> are incompatible
hr: %<-mvsx%> i %<-msoft-float%> nisu kompatibilni

en: %<-pipe%> ignored because %<-save-temps%> specified
hr: %<-pipe%> se ignorira jer je specificiran %<-save-temps%>

en: %<-pipe%> not supported
hr: %<-pipe%> nije podržan

en: %<-x %s%> after last input file has no effect
hr: %<-x %s%> nakon posljedne ulazne datoteke nema efekta

en: %<:%> constraint used for output operand
hr: %<:%> ograničenje izkorišteno je izlazni operand

en: %<=%>options missing after %<-foffload-options=%>target
hr: %<=%>opcije manjkaju nakon %<-foffload-options=%>cilja

en: %<@end%> missing in implementation context
hr: nema %<@end%> u kontekstu implementacije

en: %<COLLECT_GCC%> must be set
hr: %<COLLECT_GCC%> mora biti postavljen

en: %<_BitInt(%d)%> is not supported on this target
hr: %<_BitInt(%d)%> nije podržan na ovom cilju

en: %<__BELOW100__%> attribute not allowed with auto storage class
hr: atribut %<__BELOW100__%> nije dopušten s ‘auto’ klasom skladište (storage)

en: %<alloca%> is not yet supported in coroutines
hr: %<alloca%> još nije podržan u ‘coroutines’

en: %<asm%> operand has impossible constraints or there are not enough registers
hr: %<asm%> operand ima nemoguća ograničenja ili nema dovoljno registara

en: %<atexit%> failed
hr: %<atexit%> nije uspio

en: %<auto(x)%> only available with %<-std=c++23%> or %<-std=gnu++23%>
hr: %<auto(x)%> su dostupni samo s/sa %<-std=c++23%> ili %<-std=gnu++23%>

en: %<auto{x}%> only available with %<-std=c++23%> or %<-std=gnu++23%>
hr: %<auto{x}%> je dostupno samo s/sa %<-std=c++23%> ili %<-std=gnu++23%>

en: %<bf16%> or %<BF16%> suffix on floating constant only available with %<-std=c++23%> or %<-std=gnu++23%>
hr: %<bf16%> ili %<BF16%> sufiks na konstanti s pomičnim zarezom moguće je samo s %<-std=c++23%> ili %<-std=gnu++23%>

en: %<counted_by%> argument is not an identifier
hr: argument %<counted_by%> nije identifikator

en: %<delete%> reason only available with %<-std=c++2c%> or %<-std=gnu++2c%>
hr: %<delete%> razlog su dostupni samo s/sa %<-std=c++2c%> ili %<-std=gnu++2c%>

en: %<destroy%> expression is not lvalue expression
hr: izraz %<destroy%> nije izraz lvalue

en: %<f%d%> or %<F%d%> suffix on floating constant only available with %<-std=c++23%> or %<-std=gnu++23%>
hr: %<f%d%> ili %<F%d%> sufiks na konstanti s pomičnim zarezom moguće je samo s %<-std=c++23%> ili %<-std=gnu++23%>

en: %<goto%> in %<constexpr%> function only available with %<-std=c++23%> or %<-std=gnu++23%>
hr: %<goto%> u funkciji %<constexpr%> dostupno je samo s/sa %<-std=c++23%> ili %<-std=gnu++23%>

en: %<if consteval%> only available with %<-std=c++23%> or %<-std=gnu++23%>
hr: %<if consteval%> je dostupan samo s/sa %<-std=c++23%> ili %<-std=gnu++23%>

en: %<lto_obj_file_open()%> failed
hr: %<lto_obj_file_open()%> nije uspješna

en: %<need_device_addr%> not yet supported
hr: %<need_device_addr%> nije podržana

en: %<partial%> argument needs positive constant integer expression
hr: argument %<partial%> treba biti pozitivni, cjelobrojni izraz

en: %<pex_init%> failed: %m
hr: %<pex_init%> nije uspio: %m

en: %<readonly%> attribute conflicts with %<setter%> attribute
hr: atribut %<readonly%> je u sukobu s atributom %<setter%>

en: %<register%> storage class specifier used
hr: korišten je %<register%> klasa skladište (storage)

en: %<requires%> selector is not supported yet
hr: %<requires%> selektor još nije podržan

en: %<score%> argument must be constant integer expression
hr: argument %<score%> mora biti konstantan cjelobrojni izraz

en: %<score%> argument must be non-negative
hr: argument %<score%> ne smije biti negativan

en: %<score%> argument must be non-negative at %C
hr: %<score%> argument ne smije biti negativan pri %C

en: %<signed _BitInt%> argument must be at least 2
hr: %<signed _BitInt%> argument mora biti najmanje 2

en: %<soft-float%> and long-double-128 are incompatible
hr: %<soft-float%> i long-double-128 su nekompatibilni

en: %<static_assert%> with non-string message only available with %<-std=c++2c%> or %<-std=gnu++2c%>
hr: %<static_assert%> s non-string porukom je dostupna samo s %<-std=c++2c%> ili %<-std=gnu++2c%>

en: %<switch%> name defined here
hr: ime %<switch%> je definirano ovdje

en: %<target%> attribute is not supported on this machine
hr: atribut %<target%> nije podržan na ovom računalu

en: %<target()%> attribute: invalid priority %qs
hr: atribut %<target()%>: nevaljani prioritet %qs

en: %<target()%> attribute: priority appears more than once
hr: atribut %<target()%>: prioritet se javlja više of jedamput

en: %<target_device%> selector set inside of %<target%> directive
hr: selektor %<target_device%> postavljen je unutar %<target%> direktive

en: %<target_version%> attribute is not supported on this machine
hr: atribut %<target_version%> nije podržan na ovom računalu

en: %<typename %T::%D%> names %q#D, which is not a type
hr: %<typename %T::%D%> imena %q#D, koja nisu tip

en: %<typename %T::%D%> names %q#T, which is not a class template
hr: %<typename %T::%D%> imena %q#T, koja nisu klasa predložak (template)

en: %d constructor found
     | %d constructors found
hr[0]: %d constructor pronađen
hr[1]: %d constructors pronađena
hr[2]: %d constructors pronađeno

en: %d destructor found
     | %d destructors found
hr[0]: %d destructor pronađen
hr[1]: %d destructors pronađena
hr[2]: %d destructors pronađeno

en: %d frame table found
     | %d frame tables found
hr[0]: pronađena je %d tablica okvira
hr[1]: pronađene su %d tablice okvira
hr[2]: pronađene su %d tablice okvira

en: %e declared here
hr: %e je deklariran ovdje

en: %llu bytes
hr: %llu bajta

en: %q#D hides constructor for %q#D
hr: %q#D skriva constructor za %q#D

en: %q#D is not a function template
hr: %q#D nije predložak funkcije

en: %q#D not declared in class
hr: %q#D nije deklariran u klasi

en: %q+D defined here
hr: %q+D je ovdje definiran

en: %qD attribute directive ignored
hr: atribut-naredba %qD je zanemarana

en: %qD cannot be %qs
hr: %qD ne može bit %qs

en: %qD cannot be an explicit object member function
hr: %qD ne može biti eksplicitna funkcija člana objekta

en: %qD defined %<static%> in %qs function only available with %<-std=c++23%> or %<-std=gnu++23%>
hr: %qD definiran %<static%> u funkciji %qs dostupan je samo s/sa %<-std=c++23%> ili %<-std=gnu++23%>

en: %qD defined %<thread_local%> in %qs function only available with %<-std=c++23%> or %<-std=gnu++23%>
hr: %qD definiran %<thread_local%> u funkciji %qs dostupan je samo s/sa %<-std=c++23%> ili %<-std=gnu++23%>

en: %qD has already been defined
hr: %qD već je bio definiran

en: %qD is defined with tls model %s
hr: %qD je definiran s TLS modelom %s

en: %qD is not a C pointer
hr: %qD nije C pokazivač

en: %qD is not a function argument
hr: %qD nije argument funkcije

en: %qD is not of pointer type
hr: %qD nije tip pokazivača>

en: %qD must be a member function
hr: %qD mora biti član funkcije

en: %qD shall not be const
hr: %qD ne smije biti konstanta

en: %qD source argument is the same as destination
hr: izvorni argument %qD je isti kao i odredište

en: %qD violates the C++ One Definition Rule
hr: %qD krši C++ pravilo One Definition Rule

en: %qD was previously declared here
hr: %qD je već ranije ovdje deklariran

en: %qD was promoted to an immediate function
hr: %qD je promovirana u trenutnu funkciju

en: %qD was promoted to an immediate function because its body contains an immediate-escalating expression %qE
hr: %qD je promovirana u trenutnu funkciju jer njezino tijelo sadrži izraz %qE koji trenutno proširi

en: %qE attribute applies only to initialized variables with external linkage
hr: atribut %qE je primjenliv samo na inicijalizirane varijable s vanjskim vezama

en: %qE attribute argument %qE is not recognized
hr: %qE atribut argumenta %qE nije prepoznat

en: %qE attribute ignored
hr: zanemareni atribut %qE

en: %qE attribute ignored because of argument %qE
hr: %qE atribut je zanemaren zbog argumenta %qE

en: %qE attribute ignored on non-enum
hr: zanemareni atribut %qE na ‘non-enumeration’

en: %qE attribute is not supported for C++ for now, ignored
hr: atribut %qE nije za sada podržan za C++, zanemaren je

en: %qE attribute not allowed with auto storage class
hr: atribut %qE nije dopušten s ‘auto’ klasom skladište (storage)

en: %qE attribute only applies to variables
hr: atribut %qE je primjenliv samo na varijable

en: %qE attribute only supported in C
hr: %qE atribut podržan samo za C

en: %qE does not satisfy return-type-requirement
hr: %qE ne zadovoljava ‘return-type-requirement’

en: %qE must be a non-overloaded static function
hr: %qE mora biti statička, ‘non-overloaded’ funkcija

en: %qE must take no arguments
hr: %qE ne smije primati argumente

en: %qs and %<%s-%s%> are incompatible
hr: %qs i %<%s-%s%> su nekompatibilni

en: %qs and %<%s=%s%> are incompatible
hr: %qs i %<%s=%s%> su nekompatibilni

en: %qs and %qs are incompatible
hr: %qs i %qs su nekompatibilni

en: %qs attribute does not take any arguments
hr: atribut %qs ne prima nikakve argumente

en: %qs attribute ignored on non-ISR function
hr: atribut %qs je zanemaren na non-ISR funkcijama

en: %qs cannot be defined via %<typedef%>
hr: %qs se ne može definrati pomoću %<typedef%>

en: %qs cannot be used here
hr: ovdje se ne može koristiti %qs

en: %qs declared as function returning a function
hr: %qs je deklariran kao funkcija koja vraća funkciju

en: %qs declared as function returning an array
hr: %qs deklariran kao funkcija koja vraća polje

en: %qs defined without first defining %qs
hr: %qs je definiran bez prethodnog definiranja %qs

en: %qs entity cannot have an initializer at %L
hr: %qs entitet ne može imati inicijalizator pri  %L

en: %qs has %qs
hr: %qs ima %qs.

en: %qs has both %<extern%> and initializer
hr: %qs ima i %<extern%> i početnu vrijednost

en: %qs initialized and declared %<extern%>
hr: %qs dobiva početnu vrijednost i deklarira se kao %<extern%>

en: %qs is an unknown %<-save-temps%> option
hr: %qs je nepoznata opcija za %<-save-temps%>

en: %qs is defined but could not be loaded: %s
hr: %qs je definiran ali se ne može učitati: %s

en: %qs is deprecated
hr: %qs je zastario

en: %qs is deprecated; use -fno-zero-initialized-in-bss
hr: %qs je zastario; koristite -fno-zero-initialized-in-bss

en: %qs is deprecated; use -fstack-check
hr: %qs je zastario; koristite -fstack-check

en: %qs is not an inline-controlable intrinsic
hr: %qs nije intrinsična vrijednost od ‘inline’ uprravljana

en: %qs is not supported by arch %qs
hr: %qs nije podržan arhitekturom %qs

en: %qs is not supported in this compiler configuration
hr: %qs nije podržan u ovoj konfiguraciji

en: %qs is not supported in this configuration
hr: %qs nije podržan u ovoj konfiguraciji

en: %qs is not supported, now cmodel is set to %qs
hr: %qs nije podržan, pa je sad kȏdnī model postavljen na %qs

en: %qs must not appear in the array specification at %L in the same ALLOCATE statement where it is itself allocated
hr: %qs se ne smije pojaviti u specifikaciji polja pri %L u istoj ALLOCATE izjavi gdje je i sam dodijeljen

en: %qs not supported by your assembler
hr: %qs nije podržan s vašim asemblerom

en: %qs operand not an integral type
hr: %qs operand nije integralni tip

en: %qs requires an integer constant
hr: %qs zahtijeva cijelobrojnu (integer) konstantu

en: %s  Same as %s.
hr: %s je identično s %s.

en: %s '%s'
hr: %s ‘%s’

en: %s at %L has no default type
hr: %s pri %L nema zadani tip (vrstu)

en: %s exited with status %d
hr: %s je završio sa statusom %d

en: %s pid %d terminated by %s
hr: %s PID %d prekinut s %s

en: %s signal terminated program %s
hr: signal %s je prekinuo (završio) program %s

en: %s tag
hr: %s oznaka

en: %s tag with INQUIRE
hr: %s oznaka s INQUIRE

en: %s%s%s %sversion %s (%s)
    %s	compiled by GNU C version %s,
hr: %s%s%s %sinačica %s (%s)
    %s	kompilirano s GNU C inačica %s,

en: %s%s%s %sversion %s (%s) compiled by CC,
hr: %s%s%s %sinačica %s (%s) kompilirao CC,

en: %s%s%sIn instantiation of %q#D:
hr: %s%s%sIn instance od %q#D:

en: %s%s%sIn substitution of %qS:
hr: %s%s%sIn supstitucija od %qS:

en: %s%sGGC heuristics: --param ggc-min-expand=%d --param ggc-min-heapsize=%d
hr: %s%sGGC heuristika: --param ggc-min-expand=%d --param ggc-min-heapsize=%d

en: %s%swarning: %s header version %s differs from library version %s.
hr: %s%supozorenje: %s inačica zaglavlja %s različita je od inačice biblioteke %s

en: %s: attempt to rename spec %qs to already defined spec %qs
hr: %s: pokušaj preimenovanja specifikacije %qs na već definiranu %qs specifikaciju

en: %s: intrinsic function  %s not found
hr: %s: intrinsična funkcija %s nije pronađena

en: %s: invalid function descr type '%c'
hr: %s: nevaljani tip descr funkcije ‘%c’

en: %s:%d: confused by earlier errors, bailing out
hr: %s:%d: zbunjeni prethodnim greškama, odustajemo

en: %s:%d: invalid symbol_type_t %d
hr: %s:%d: nevaljani symbol_type_t %d

en: %s:%d: no symbol '%s' found
hr: %s:%d:  '%s' found

en: %s:%d:condition %s failed
hr: %s:%d:condition %s nije uspješan

en: %s:%d:the value %s is not a BOOLEAN as the value is %d
hr: %s:%d:the value %s nije BOOLEAN jer vrijednost je %d

en: %s:'%s' has arcs from exit block
hr: %s:‘%s’ ima lukove od izlaznog bloka

en: %s:'%s' has arcs to entry block
hr: %s:‘%s’ ima lukove do ulaznog bloka

en: %s:'%s' lacks entry and/or exit blocks
hr: %s:‘%s’ nema ulazne i/ili izlazne blokove

en: %s:already seen blocks for '%s'
hr: %s:već viđeni blokovi za ‘%s’

en: %s:already seen conditions for '%s'
hr: %s:već viđeni uvjeti za ‘%s’

en: %s:cannot open data file, assuming not executed
hr: %s:ne može otvoriti, pretpostavljamo da ne radi

en: %s:cannot open notes file
hr: %s:ne može otvoriti datoteku s bilješkama

en: %s:corrupted
hr: %s:oštećen

en: %s:graph is unsolvable for '%s'
hr: %s:graf je nerješiv za ‘%s’

en: %s:no functions found
hr: %s:nijedna funkcija nije pronađena

en: %s:no lines for '%s'
hr: %s:nema redaka za ‘%s”

en: %s:not a gcov data file
hr: %s:nije gcov datoteka

en: %s:not a gcov notes file
hr: %s:nije gcov datoteka s bilješkama

en: %s:overflowed
hr: %s:prekoračenje

en: %s:profile mismatch for '%s'
hr: %s:nepodudaranje profila za ‘%s’

en: %s:source file is newer than notes file '%s'
hr: %s:izvorni kȏd je noviji od datoteke s bilješkama ‘%s’

en: %s:stamp mismatch with notes file
hr: %s:nepodudaranje pečata s bilješkama

en: %s:version '%.4s', prefer '%.4s'
hr: %s:inačica ‘%.4s’, ali preferira se ‘%.4s’

en: %s:version '%.4s', prefer version '%.4s'
hr: %s:inačica ‘%.4s’, ali preferira se ‘%.4s’

en: '
hr: “

en: ' ' flag
hr: ‘ ’ flag

en: '#' flag
hr: ‘#’ flag

en: '%%&' used without any local dynamic TLS references
hr: ‘%%&’ je upotrebljen bez ikakve dinamičke TLS referencije

en: '%%l' operand isn't a label
hr: operand ‘%%l’ nije oznaka

en: '%s' file is already processed
hr: ‘%s’ datoteka je već obrađena

en: ''' flag
hr: ‘'’ flag

en: '+' flag
hr: ‘+’ flag

en: '-' flag
hr: ‘-’ flag

en: '0' flag
hr: ‘0’ flag

en: 'I' flag
hr: ‘I’ flag

en: 'a' flag
hr: ‘a’ flag

en: 'm' flag
hr: ‘m’ flag

en: 'q' flag
hr: ‘q’ flag

en: (anonymous namespace)
hr: (anonimni imenski prostor)

en: (perhaps %<typename %T::%E%> was intended)
hr: (možda je namjera bila %<typename %T::%E%> bio namijenjen)

en: (static destructors for %s)
hr: (statički destructori za %s)

en: (static initializers for %s)
hr: (statička inicijalizacija za %s)

en: (the message is displayed only once per source file)
hr: (ova poruka se ispiše samo jedamput po izvornom kȏdu)

en: ({anonymous})
hr: ({anoniman})

en: *** WARNING *** there are active plugins, do not report this as a bug unless you can reproduce it without enabling any plugins.
hr: *** UPOZORENJE *** neki plugini su aktivni, nemojte prijaviti ovo kao grešku osim ako ju ne možete reproducirati bez omogućavanja plugina.

en: --help=<class>	Display descriptions of a specific class of options.  <class> is one or more of optimizers, target, warnings, undocumented, params.
hr: --help=<class>	Pokaže opise specifične klase opcija. <class> je jedan ili više elemenata iz optimizers, target, warnings, undocumented, params.

en: --param inline-unit-growth limit reached
hr: --param inline-unit-growth granica je dostignuta

en: --param large-function-growth limit reached
hr: --param large-function-growth granica je dostignuta

en: --param large-stack-frame-growth limit reached
hr: --param large-stack-frame-growth granica je dostignuta

en: --param max-inline-insns-auto limit reached
hr: --param max-inline-insns-auto granica je dostignuta

en: --param max-inline-insns-single limit reached
hr: --param max-inline-insns-single granica je dostignuta

en: -A<question>=<answer>	Assert the <answer> to <question>.  Putting '-' before <question> disables the <answer> to <question>.
hr: -A<question>=<answer>	Prihvati <answer> na <question>. Crticom ‘-’ ispred <question> onemogućuje se <answer> na <question>.

en: -D<macro>[=<val>]	Define a <macro> with <val> as its value.  If just <macro> is given, <val> is taken to be 1.
hr: -D<macro>[=<val>]	Definira <macro> s vrijednošću <val>. Ako je dȃn samo <macro>, uzima se da je vrijednost <val>=1.

en: -E or -x required when input is from standard input
hr: Kàda je ulaz iz standardnog ulaza, -E ili -x je neophodan

en: -O<number>	Set optimization level to <number>.
hr: -O<broj>	Postavi razinu optimizacije na <broj>.

en: -Wframe-larger-than=<byte-size>	Warn if a function's stack frame requires in excess of <byte-size>.
hr: -Wframe-larger-than=<byte-size>	Upozori ako okvir stȏga funkcije zahtijeva više od <byte-size>.

en: -Wlarger-than=<byte-size>	Warn if an object's size exceeds <byte-size>.
hr: -Wlarger-than=<byte-size>	Upozori ako veličina objekta premašuje <byte-size>.

en: -Wstack-usage=<byte-size>	Warn if stack usage might exceed <byte-size>.
hr: -Wstack-usage=<byte-size>	Upozori ako korištenje stȏga može premašiti <byte-size>.

en: -Xbind-now and -Xbind-lazy are incompatible
hr: -Xbind-now i -Xbind-lazy nisu kompatibilni

en: -aux-info <file>	Emit declaration information into <file>.
hr: -aux-info <file>	informacije o deklaraciji pošalje u datoteku <file>

en: -c or -S required for Ada
hr: -c or -S je potreban za Ada

en: -d<letters>	Enable dumps from specific passes of the compiler.
hr: -d<letters>	omogući dumpove specifičnih prolaza kompilatora

en: -dumpbase <file>	Set the file basename to be used for dumps.
hr: -dumpbase <file>	postavi osnovicu imena dump datoteke

en: -dumpbase-ext .<ext>    Drop a trailing .<ext> from the dump basename to name auxiliary output files.
hr: -dumpbase-ext .<ext>    izostavi ekstenziju .<ext> iz osnovice dump datoteke za imenovanje pomoćnih izlaznih datoteka

en: -dumpdir <dir>	Set the directory name to be used for dumps.
hr: -dumpdir <dir>	postavi ime direktorija za dumpove

en: -fasan-shadow-offset=<number>	Use custom shadow memory offset.
hr: -fasan-shadow-offset=number>	koristite određeni pomak=<number> za shadow memoriju.

en: -fcall-saved-<register>	Mark <register> as being preserved across functions.
hr: -fcall-saved-<register>	označi <register> kao rezerviran u svim funkcijama.

en: -fcall-used-<register>	Mark <register> as being corrupted by function calls.
hr: -fcall-used-<register>	označi <register> kao oštećen pozivima funkcija.

en: -fcompare-debug[=<opts>]	Compile with and without e.g. -gtoggle, and compare the final-insns dump.
hr: -fcompare-debug[=<opts>]	kompilira s i bez, npr. -gtoggle, i usporedi ‘final-insns’ dump.

en: -fdbg-cnt=<counter>[:<lower_limit1>-]<upper_limit1>[:<lower_limit2>-<upper_limit2>:...][,<counter>:...]	Set the debug counter limit.
hr: -fdbg-cnt=<brojač>[:<lower_limit1>-]<upper_limit1>[:<lower_limit2>-<upper_limit2>:...][,<brojač>:...]	Postovi gornju granicu za brojače ispravljanja grešaka.

en: -fdebug-prefix-map=<old>=<new>	Map one directory name to another in debug information.
hr: -fdebug-prefix-map=<old>=<new>	Preslika jedno ime direktorija na drugo u informacijama o ispravljanju grešaka.

en: -ffile-prefix-map=<old>=<new>	Map one directory name to another in compilation result.
hr: -ffile-prefix-map=<old>=<new>	Preslika jedno ime direktorija na drugo u rezultat kompilacije.

en: -flive-patching=[inline-only-static|inline-clone]	Control IPA optimizations to provide a safe compilation for live-patching.  At the same time, provides multiple-level control on the enabled IPA optimizations.
hr: flive-patching=[inline-only-static|inline-clone]	Kontrolirajte IPA međufunkcionalnu optimizaciju za generiranje koda prikladnog za ‘live patching’. Istovremeno nudi kontrolu na više razina nad odabranim međufunkcionalnim, IPA optimizacijama.

en: -frust-edition=[unwind|abort]             Panic strategy to compile crate with
hr: -frust-edition=[unwind|abort]             Strategija panike, kompilira sanduk

en: -fsanitize-sections=<sec1,sec2,...>	Sanitize global variables in user-defined sections.
hr: -fsanitize-sections=<sec1,sec2,...>	čisti globalne varijable u sekcijama definiranim korisnikom.

en: -fsanitize=address is not supported in this configuration
hr: -fsanitize=address nije podržan u ovoj konfiguraciji

en: -fuse-linker-plugin is not supported in this configuration
hr: -fuse-linker-plugin nije podržan u ovoj konfiguraciji

en: -fvtable-verify=preinit is not supported in this configuration
hr: -fvtable-verify=preinit nije podržan u ovoj konfiguraciji

en: -fvtable-verify=std is not supported in this configuration
hr: -fvtable-verify=std nije podržan u ovoj konfiguraciji

en: -gz is not supported in this configuration
hr: -gz nije podržan u ovoj konfiguraciji

en: -gz=zstd is not supported in this configuration
hr: -gz=zstd nije podržan u ovoj konfiguraciji

en: -mhard-float not supported
hr: -mhard-float nije podržan

en: -msingle-float and -msoft-float cannot both be specified
hr: -msingle-float and -msoft-float ne smiju se zajedno koristiti

en: -o <file>	Place output into <file>.
hr: -o <file>	Smjesti (upiše) izlaz u <file>.

en: -pg and -fomit-frame-pointer are incompatible
hr: -pg i -fomit-frame-pokazivač su nekompatibilni

en: -pie is not supported in this configuration
hr: -pie nije podržan u ovoj konfiguraciji

en: /* Prototypes for external procedures generated from %s
       by GNU Fortran %s%s.
    
       Use of this interface is discouraged, consider using the
       BIND(C) feature of standard Fortran instead.  */
hr: /* Prototipovi za vanjske procedure generirani iz %s
       sa GNU Fortran %s%s.
    
       Ne preporučuje se upotreba ovog sučelja, razmislite o korištenju
       BIND(C) značajke standardnog Fortrana.  */

en: <brace-enclosed initializer list>
hr: <inicijalizacijski popis u viditčastim zagradama>

en: <declaration error>
hr: <greška deklaracije>

en: <missing>
hr: <nedostaje>

en: <return value>
hr: <povratna vrijednost>

en: <structured bindings>
hr: <strukturirana vezivanja>

en: <template arguments error>
hr: <greška argumenta predloška>

en: <type error>
hr: greška tipa

en: <typeprefixerror>
hr: <greška prefiksa tipa>

en: <unknown>
hr: <nepoznato>

en: <unnamed %s>
hr: <bezimeni %s>

en: <unnamed>
hr: <bezimena>

en: <unresolved overloaded function type>
hr: <neriješeni tip preopterećene funkcije>

en: Accept extensions to support legacy code.
hr: Prihvati proširenja za podršku naslijeđenog (legacy) (legacy) koda.

en: After diagnosing undefined behavior attempt to continue execution.
hr: Pokuša nastaviti izvršavanje nakon dijagnosticiranja nedefiniranog ponašanja.

en: Aggressively optimize loops using language constraints.
hr: Agresivno optimizira petlje koristeći jezična ograničenja

en: Align all labels.
hr: Poravna sve oznake

en: Align labels which are only reached by jumping.
hr: Poravna one oznake do kojih se može doći samo sa skakanjem

en: Align the start of every function.
hr: Poravna početak svake funkcije.

en: Align the start of functions.
hr: Poravna početak funkcija

en: Align the start of loops.
hr: Poravna početak petlji.

en: Allow the compiler to introduce new data races on stores.
hr: Dopusti kompilatoru uvesti novu konkurenciju podataka (data races) pri pohrani.

en: Arithmetic OK at %L
hr: Aritmetika OK pri %L

en: Array bound mismatch for dimension 1 of array (%ld/%ld)
hr: Neusklađene granice polja za dimenziju 1 polja (%ld/%ld

en: Array bound mismatch for dimension 2 of array (%ld/%ld)
hr: Neusklađene granice polja za dimenziju 2 polja (%ld/%ld

en: Assembler options
    =================
hr: Opcije asemblera
    =================

en: Assumed-size arrays are not interoperable
hr: Polja s pretpostavljenom veličinom nisu interoperabilana

en: At top level:
hr: Vrhovna razina:

en: Attempt to fill delay slots of branch instructions.
hr: Pokuša ispuniti ‘delay slots’ od uputa o grananju.

en: BOZ constant truncated at %L
hr: konstanta BOZ scraćena pri %L

en: BOZ literal constant
hr: literalna konstanta BOZ

en: Bad name
hr: Loše ime

en: Bad operator
hr: Loši operator

en: Bad shape of initializer at %L
hr: Loš oblik inicijalizatora pri %L

en: Bad type in constant expression
hr: Loši tip u konstantom izrazu

en: Binding at %C must have the same access as already defined binding %qs
hr: Vezanje pri %C mora imati isti pristup kao već definirano vezanje %qs

en: Branches executed:%s of %d
hr: Izvršeno %s grana od %d

en: COLLECT_GCC must be set.
hr: COLLECT_GCC mora biti postavljena.

en: CRIS-port assertion failed: %s
hr: Tvrdnja CRIS porta nije uspjela: %s

en: Call mcount for profiling before a function prologue.
hr: Pozovite ‘mcount’ za profiliranje prije prologa funkcije.

en: Calls executed:%s of %d
hr: Izvršeno %s poziva od %d

en: Cannot assign %s to %s at %L
hr: %s nije moguće odijeliti %s pri %L

en: Cannot change directory to %s
hr: Nije se moguće premjestiti (change) u direktorij %s

en: Cannot delete module file %qs: %s
hr: Ne može izbrisati modul datoteku %qs: %s

en: Cannot delete temporary module file %qs: %s
hr: Ne može izbrisati privremenu modul datoteku %qs: %s

en: Cannot find symbol %qs
hr: Ne može naći simbol %qs

en: Cannot make directory %s
hr: Ne može napraviti direktorij %s

en: Cannot map %s
hr: Ne može map %s

en: Cannot open %s
hr: Ne može otvoriti %s

en: Cannot open JSON output file %s
hr: Ne može otvoriti izlaznu JSON datoteku %s

en: Cannot open file %qs
hr: Ne može otvoriti datoteku %qs

en: Cannot open included file %qs
hr: Ne može otvoriti ‘included’ datoteku %qs

en: Cannot open module file %qs for reading at %C: %s
hr: Ne može otvoriti modul datoteku %qs za čitanje pri %C: %s

en: Cannot open module file %qs for writing at %C: %s
hr: Ne može otvoriti modul datoteku %qs za pisanje pri %C: %s

en: Cannot open omp_requires file %qs
hr: Ne može otvoriti ‘omp_requires’ datoteku %qs

en: Cannot open pre-included file %qs
hr: Ne može otvoriti ‘pre-included’ datoteku %qs

en: Cannot open source file %s
hr: Ne može otvoriti izvorni kȏd %s

en: Cannot read %s
hr: Ne može čitati %s

en: Cannot rename module file %qs to %qs: %s
hr: Ne može preimenovati modul datoteku %qs u %qs: %s

en: Cannot specify IMPLICIT at %C after IMPLICIT NONE
hr: Ne možete specificirati IMPLICIT pri %C iza IMPLICIT NONE

en: Changes visibility to match Microsoft Visual Studio by default.
hr: Mijenja vidljivost tako da odgovara zadanim postavkama Microsoft Visual Studija

en: Check the return value of new in C++.
hr: Provjeri vraćenu vrijednost operatora ‘new’ u C++.

en: Coarray not permitted for %qs in %s locality-spec at %L
hr: Coarray nije dopušten za %qs u specifikaciji lokaliteta %s pri %L

en: Coarrays are not interoperable
hr: Coarrays nisu interoperabilane

en: Compile code that relies on Cygwin DLL wrappers to support C++ operator new/delete replacement.
hr: Kompilira kȏd koji se oslanja na Cygwin DLL-wrappers za podršku C++ operator new/delete replacement.

en: Complain when a command-line option is valid, but not applicable to the current front end.
hr: Žali se kàda je oznaka naredbenog retka valjana, ali nije primjenjiva na trenutni ‘front end’.

en: Complex multiplication and division follow Fortran rules.
hr: Složeno množenje i dijeljenje slijedi Fortran pravila.

en: Condition outcomes covered:%s of %d
hr: Obuhvaćeni ishodi uvjeta: %s od %d

en: Configured with: %s
hr: Konfiguriran s: %s

en: Conform to nothing in particular.
hr: Ničem se posebno ne prilagođava.

en: Conform to the ISO Fortran 2003 standard.
hr: U skladu sa standardom ISO Fortran 2003.

en: Conform to the ISO Fortran 2008 standard including TS 29113.
hr: U skladu sa standardom ISO Fortran 2008 uključujući IS 29113.

en: Conform to the ISO Fortran 2008 standard.
hr: U skladu sa standardom ISO Fortran 2008

en: Conform to the ISO Fortran 2023 standard.
hr: U skladu sa standardom ISO Fortran 2023.

en: Conform to the ISO Fortran 95 standard.
hr: U skladu sa standardom ISO Fortran 95.

en: Could not open output file '%s'
hr: Ne može otvoriti izlaznu datoteku ‘%s’

en: Create GUI application.
hr: Stvori GUI aplikaciju

en: Create a shared library.
hr: Stvori zajedničku (dijeljenu) biblioteku.

en: Create console application.
hr: Stvori konzolnu aplikaciju.

en: Creating '%s'
hr: Stvaramo ‘%s”

en: Defer popping functions args from stack until later.
hr: Odgodi izbacivanje argumenata funkcije iz stȏga do kasnije.

en: Delete dead instructions that may throw exceptions.
hr: Izbriše mrtve upute koje bi mogle uzročiti iznimke.

en: Delete useless null pointer checks.
hr: Izbriše beskorisne provjere null pokazivača.

en: Deleted feature:
hr: Izbrisane značajke:

en: Disable -Wframe-larger-than= warning.  Equivalent to -Wframe-larger-than=<SIZE_MAX> or larger.
hr: Onemogući upozorenje -Wframe-lager-than=. Jednako kao -Wframe-lager-than=<SIZE_MAX> ili veće.

en: Disable -Wlarger-than= warning.  Equivalent to -Wlarger-than=<SIZE_MAX> or larger.
hr: Omogući upozorenje -Wlarger-than=. Jednako kao -Wlarger-than=<SIZE_MAX> ili veće.

en: Disable CFR in leaf functions.
hr: Onemogući CFR u ‘leaf’ funkcijama.

en: Disable Wstack-usage= warning.  Equivalent to Wstack-usage=<SIZE_MAX> or larger.
hr: Onemogući upozorenje Wstack-usage=. Jednako kao Wstack-usage=<SIZE_MAX> ili veće.

en: Display target specific command line options (including assembler and linker options).
hr: Prikaže opcije naredbenog retka specifične za cilj (uključujući opcije asemblera i linkera)

en: Display this information.
hr: Pokaže ove informacije.

en: Division by zero at %L
hr: Dijeljenje s nulom pri %L

en: Division by zero converting %s to %s at %L
hr: Dijeljenje s nulom prilikom pretvaranja %s u %s na %L

en: Do not discard comments in macro expansions.
hr: Ne odbacuje (ne briše) komentare u makro proširenjima.

en: Do not elide common elements in template comparisons.
hr: Ne izostavlja zajedničke elemente prilikomm usporedbi predložaka.

en: Do not perform optimizations increasing noticeably stack usage.
hr: Ne radi optimizacije koje značajno povećavaju korištenje stògova.

en: Do not suppress warnings from system headers.
hr: Ne potiskuje upozorenja iz sustavnih zaglavlja.

en: Do not use %<-mpower8-internal%>; use %<-mcpu=power8%> instead
hr: Nemojte koristiti %<-mpower8-internal%>; umjesto toga koristite %<-mcpu=power8%>

en: Do not warn about specified attributes.
hr: Ne upozorava na navedene atribute.

en: Does nothing.  Preserved for backward compatibility.
hr: Ne radi ništa. Zadržano radi kompatibilnosti s ranijim inačicama.

en: Does nothing. Preserved for backward compatibility.
hr: Ne čini ništa. Zadržano radi kompatibilnosti s prethodnim verzijama.

en: Don't use %reloc() assembly operators (for backward compatibility).
hr: Ne koristi %reloc() assembler operatore (radi kompatibilnosti s ranijim inačicama).

en: Don't warn about uses of Microsoft extensions.
hr: Ne upozoravati o upotrebi Microsoftovih proširenja

en: Driving:
hr: Upravljanje:

en: Driving: (%ld)
hr: Upravljanje: (%ld)

en: Duplicate %<target%> at %C
hr: Duplikat %<target%> pri %C

en: Duplicate %<targetsync%> at %C
hr: Duplikat %<targetsync%> pri %C

en: During link time optimization warn about mismatched types of global declarations.
hr: Tijekom optimizacije vremena povezivanja upozori na neusklađene tipove globalnih deklaracija.

en: Emit common-like symbols as weak symbols.
hr: Ispiše uobičajene simbole kao slabe simbole

en: Empty array constructor at %C is not allowed
hr: Prazno polje constructor pri %C nije dopušteno

en: Enable OpenMP (implies -frecursive in Fortran).
hr: Omogući OpenMP (implicira -frecursive u Fortranu.

en: Enable all -Wunused- warnings.
hr: Omogući sva -Wunused- upozorenja.

en: Enable byte swap instructions.
hr: Omogući ‘byte swap’ instrukcije

en: Enable code hoisting.
hr: Omogući podizanje kȏda.

en: Enable constructor/destructor feature.
hr: Omogući značajku constructor/destructor.

en: Enable experimental Fortran 202y features.
hr: Omogući eksperimentalne Fortran 212y značajke.

en: Enable inlining of PLT in function calls.
hr: Omogući umetanje PLT-a u pozive funkcija.

en: Enable inlining of function declared "inline", disabling disables all inlining.
hr: Omogući umetanje funkcija proglašenih ‘inline’; onemogućavanje onemogući svako umetanje (inlining).

en: Enable loop nest transforms.  Same as -floop-nest-optimize.
hr: Omogući transformacije ugniježđenja petlje. Jednako kao -floop-next-optimize.

en: Enable static analysis pass.
hr: Omogući statičku analizu prolaza.

en: End of #embed search list.
hr: Kraj #embed popisa pretraživanja.

en: End of search list.
hr: Kraj popisa pretrage.

en: Error
hr: Greška

en: Error converting integer
hr: Greška pri konverziji cijelog broja

en: Error writing JSON output file %s
hr: Ne može zapisati izlaznu JSON datoteku %s

en: Error writing module file %qs for writing: %s
hr: Greška pri zapisivanju modul datoteke %qs za pisanje: %s

en: Error writing output file '%s'
hr: Greška pri pisanju izlazne datoteke ‘%s’

en: Event
hr: Događaj

en: Exit on the first error occurred.
hr: Iziđe nakon prve greške.

en: Expected %<( depobj )%> at %C
hr: Očekivano je %<( depobj )%> pri %C

en: Expected %<(%> after %<prefer_type%> at %C
hr: Očekivano je %<(%> iza %<prefer_type%> pri %C

en: Expected %<(%> after %qs at %C
hr: Očekivano je %<(%> iza %qs pri %C

en: Expected %<(%> at %C
hr: Očekivano je %<(%> pri %C

en: Expected %<)%> at %C
hr: Očekivano je %<)%> pri %C

en: Expected %<)%> or %<,%> at %C
hr: Očekivano je %<)%> ili %<,%> pri %C

en: Expected %<)%> or %<omp_cur_iteration)%> at %C
hr: Očekivano je %<)%> ili %<omp_cur_iteration)%> pri %C

en: Expected %<,%> at %C
hr: Očekivano je %<,%> pri %C

en: Expected %<,%> or %<)%> at %C
hr: Očekivano je %<,%> ili %<)%> pri %C

en: Expected %<,%> or %<:%> at %C
hr: Očekivano je %<,%> ili %<%> pri %C

en: Expected %<,%> or %<}%> at %C
hr: Očekivano je %%<,%> or %<}%> pri %C

en: Expected %<:%> at %C
hr: Očekivano je %<:%> pri %C

en: Expected %<::%> at %C
hr: Očekivano je %<::%> pri %C

en: Expected %<=>%> at %C
hr: Očekivano je %<=>%> pri %C

en: Expected %<fr(%> or %<attr(%> at %C
hr: Očekivano je %<fr(%> ili %<attr(%> pri %C

en: Expected %<prefer_type%>, %<target%>, or %<targetsync%> at %C
hr: Očekivano je %<prefer_type%>, %<target%> ili %<targetsync%> pri %C

en: Expected %<{%> at %C
hr: Očekivano je %<{%> pri %C

en: Expected array subscript at %C
hr: Indeks polja očekivan je pri %C

en: Expected array subscript stride at %C
hr: Očekivan je indeksni korak polja pri %C

en: Expected associate name at %C
hr: Očekivano je asocijativno ime pri %C

en: Expected attribute bit name
hr: Očekivano je ime atributa bita

en: Expected constant non-negative scalar integer offset expression at %L
hr: Očekivan je nenegativan skalarni cjelobrojni pomak (offset) izraz pri %L

en: Expected dummy parameter name or a positive integer at %L
hr: Očekivano je lažno ime parametra ili pozitivnog cijelog broja pri %L

en: Expected expression type
hr: Očekivan je tip izraza

en: Expected integer
hr: Očekivan je cijeli broj

en: Expected integer string
hr: Očekivan je cijelobrojni string

en: Expected left parenthesis
hr: Očekivana je lijeva obla zagrada

en: Expected name
hr: Očekivano je ime

en: Expected positive argument index at %L
hr: Očekivan je pozitivni argument indeka pri %L

en: Expected real string
hr: Očekivan je pravi sting

en: Expected reduction operator or function name at %C
hr: Očekivan je operator redukcije ili naziv funkcije pri %C

en: Expected right parenthesis
hr: Očekivana je desna obla zagrada

en: Expected string
hr: Očekivan je string

en: Expected variable name in %s locality spec at %L
hr: Očekivano je ime varijable u specifikaciji lokaliteta %s pri %L

en: Expected variable name in reduction list at %C
hr: Očekivano je ime  varijable u redukcijskom popisu pri %C

en: Expression is a noninteroperable derived type
hr: Izraz je neinteroperabilni izvedeni tip

en: Expression is polymorphic
hr: Izraz je polimorfni

en: Extension to use a non-C_Bool-kind LOGICAL
hr: Proširenje za korištenje LOGICAL koji nije kompatibilan sa C_Bool

en: Extension to use a non-C_CHAR-kind CHARACTER
hr: Proširenje za korištenje CHARACTER koji nije kompatibilan sa C_CHAR

en: FP exceptions are enabled.
hr: Omogućene su iznimke s pomičnim zarezom (floating point)

en: Failed to create structure type '%s' at %C
hr: Nije uspjelo stvoriti strukturu tipa ‘%s’ pri %C

en: Fatal Error
hr: Fatalna greška

en: Fold instructions calculating memory offsets to the memory access instruction if possible.
hr: Ako je moguće, posloži instrukcije koje izračunavaju memorijske pomake u instrukcije za pristup memoriji.

en: For -f*-prefix-map= options compare canonicalized pathnames rather than just strings.
hr: Za opcije -f*-prefix-map= uspoređue kanonizirana imena staza umjesto samo stringova.

en: For nested functions on stack executable permission is set.
hr: Za ugniježđene funkcije na stȏgu postavljeno je izvršno dopuštenje.

en: Fortran 2008 obsolescent feature:
hr: Zastarjele značajke u Fortran 2008:

en: Fortran 2018 deleted feature:
hr: Izbrisane značajke u Fortran 2018:

en: Fortran 2018 obsolescent feature:
hr: Zastarjele značajke u Fortran 2018:

en: Function not found.
hr: Funkcija nije nađena.

en: GCC is not configured to support %qs as %<-foffload=%> argument
hr: GCC nije konfiguriran da podržava %qs kao  %<-foffload=%> argument

en: GCSE disabled
hr: GCSE onemogućen

en: GMP version %s, MPFR version %s, MPC version %s, isl version %s
hr: GMP inačica %s, MPFR inačica %s, MPC inačica %s, isl inačica %s

en: GNU C no longer supports -traditional without -E
hr: GNU C više be podržava -traditional bez -E

en: Generate auto-inc/dec instructions.
hr: Generira auto-inc/dec naredbe.

en: Generate code for a DLL.
hr: Generira kȏd za DLL

en: Generate code for the Android platform.
hr: Generira kȏd za Android platformu

en: Generate code to check bounds before indexing arrays.
hr: Generira kȏd za provjeru granica prije indeksiranja polja.

en: Generate mcount/__fentry__ calls as nops. To activate they need to be patched in.
hr: Generirajte pozive na ‘mcount/__fentry__’ kao NOP-ove. Za aktiviranje ih je potrebno zakrpati.

en: Generate unwind tables that are exact at each instruction boundary.
hr: Generira unwind tablice koje leže točno na svakoj granici naredbe.

en: Global declarative %s for %s
hr: Globalna deklarativa %s za %s

en: How much can given compilation unit grow because of the inlining (in percent).
hr: Koliko (u postocima) data jedinica kompilacije može rasti zbog umetanja.

en: ISO C forbids storage class specifiers in compound literals before C23
hr: ISO-C dopušta specifikacije klasa skladište (storage) u složenim literalima samo od C23

en: ISO C++ forbids comparison between pointer and integer
hr: ISO C++ zabranjuje usporedbu između pokazivača i cijelog broja

en: ISO C++ forbids typename key in template template parameter; use %<-std=c++17%> or %<-std=gnu++17%>
hr: ISO C++ zabranjuje ključ tipa ‘typename’ u parametru predloška; koristite %<-std=c++17%> ili %<-std=gnu++17%>

en: ISO C++17 does not allow %<register%> storage class specifier
hr: ISO-C++17 ne dopušta specifikaciju klase skladište (storage) %<register%>

en: Ignore dllimport for functions.
hr: Zanemari dllimport za funkcije

en: Ignored, but preserved for backward compatibility.
hr: Zanemareno, ali je zadržano radi kompatibilnosti s starijim inačicama.

en: Ignored, but preserved for backward compatibility.  Only 64-bit ABI is supported.
hr: Zanemareno, ali zadržano radi kompatibilnosti. Podržan je samo 64-bit ABI.

en: In constructor %qD
hr: U constructor %qD

en: In copy constructor %qD
hr: U kopiji constructor %qD

en: In destructor %qD
hr: U destructor %qD

en: In explicit object member function %qD
hr: U funkciji člana eksplicitnog objekta %qD

en: In function %qD
hr: U funkciji %qD

en: In function %qs
hr: U funkciji %qs

en: In lambda function
hr: U lambda funkciji

en: In member function %qD
hr: U funkciji člana %qD

en: In member function %qs
hr: U funkciji člana %qs

en: In static member function %qD
hr: U funkciji statičnog člana %qD

en: Incorrect extent in argument B in MATMUL intrinsic in dimension 1: is %ld, should be %ld
hr: Nevaljan opseg u argumentu B u intrinsičnom MATMUL-u u dimenziji 1: je %ld, treba biti %ld

en: Index variable %qs redefined at %L in procedure %qs called from within DO loop at %L
hr: Indeksna varijabla %qs redefinirana pri %L u proceduri %qs pozvanoj iz DO petlje pri %L

en: Initialization at %C isn't for a pointer variable
hr: Inicijalizacija pri %C nije za varijablu pokazivača

en: Insert stack checking code into the program.  Same as -fstack-check=specific.
hr: Umetne kȏd za provjeru stȏga u program. Jednako kao -fstack-check=specific.

en: Internal compiler error:
hr: Interna greška kompilatora:

en: Intrinsic function %s at %L is not permitted for %s
hr: Intrinsična funkcija %s pri %L nije dopuštena za %s

en: Invalid expression after %<%s(%> at %C
hr: Nevaljani izraz iza %<%s(%> pri %C

en: Invalid expression in gfc_element_size.
hr: Nevaljani izraz u ‘gfc_element_size’.

en: Invalid form of array reference at %C
hr: Nevaljani oblik reference polja pri %C

en: Invalid kind for %s at %L
hr: Nevaljana vrsta za %s pri %L

en: Invalid type in arithmetic operation at %L
hr: Nevaljan tip u aritmetičkom operandu pri %L

en: Invalid use of statement function argument at %L
hr: Nevaljana upotreba argumenta ‘statement funkcije’ za %L

en: Issue warnings needed for strict compliance to the standard.
hr: Objavi upozorenja potrebna za strogu usklađenost sa standardom.

en: JSON format version: %s
hr: JSON format inačica %s

en: Known cmodel types (for use with the -mcmodel= option):
hr: Poznati kȏdnī model (za uptrebu s opcijom -mcmodel= opcija):

en: Known code models (for use with the -mcmodel= option):
hr: Poznati kȏdnī modeli (za upotrebu -mcmodel= opcija):

en: Legacy Extension:
hr: Naslijeđena proširenja:

en: Level not found, use none, slim, blocks, vops.
hr: Razina nije nađena, koristite none, slim, blocks, vops.

en: Lines executed:%s of %d
hr: Izvršeno %s od %d

en: List all available debugging counters with their limits and counts.
hr: Ispiše popis svih dostupnih brojača ispravljanja grešaka s njihovim ograničenjima i vrijednostima.

en: List item %qs at %L, declared at %L, is not a dummy argument
hr: Stavka popisa %qs pri %L, deklarirana pri %L, nije lažni argument

en: Looks for opportunities to reduce stack adjustments and stack references.
hr: Traži prilike za smanjenje prilagodbi stògova i referenci na stȏgu.

en: Make "char" signed by default.
hr: Čini da je "char" zadano potpisan (default)

en: Make "char" unsigned by default.
hr: Čini da je "char" zadano nepotpisan (default)

en: Maximal estimated growth of function body caused by early inlining of single call.
hr: Maksimalni procijenjeni rast tijela funkcije zbog ranog umetanja (inlining) jednog poziva.

en: Maximal growth due to inlining of large function (in percent).
hr: Maksimalni rast (u postocima) zbog umetanja (inlining) velike funkcije.

en: Maximal stack frame growth due to inlining (in percent).
hr: Maksimalni rast (u postocima) okvira stȏga zbog umetanja (inlining).

en: Maximum loop depth of a call which is considered for inlining functions called once.
hr: Maksimalna dubina petlje poziva koja se uzima u obzir za umetanje funkcija pozvanih jednom.

en: Maximum probability of the entry BB of split region (in percent relative to entry BB of the function) to make partial inlining happen.
hr: Najveća vjerojatnost unosa BB podijeljenog područja (u postocima u odnosu na unos BB funkcije) da se dogodi djelomično umetanje (inlining).

en: Merge subcommand usage:
hr: Uporaba podnaredbe ‘merge’:

en: Merge-stream subcommand usage:
hr: Uporaba podnaredbe ‘merge/stream’:

en: Missing required %<target%> and/or %<targetsync%> modifier at %C
hr: Nedostaje potreban %<target%> i/ili %<targetsync%> modifikator pri %C

en: NULL() is not interoperable
hr: NULL() nije interoperabilan

en: Name %qs of ABSTRACT INTERFACE at %C cannot be the same as an intrinsic type
hr: Ime %qs od ABSTRACT INTERFACE pri %C ne može biti isto kao intrinsična vrsta

en: Name too long
hr: Ime je prudačko

en: Negation of unsigned expression at %L not permitted
hr: Negacija izraza bez predznaka pri %L nije dopuštena

en: No branches
hr: Nema grana

en: No calls
hr: Nema poziva

en: No conditions
hr: Nema uvjeta

en: No executable lines
hr: Nema izvršivih redaka

en: No path information
hr: Nema informacija o stazama

en: Nonexistent include directory %qs
hr: nepostojeći ‘include’ direktorij %qs”

en: Not configured with %<--enable-gather-detailed-mem-stats%>.
hr: Nije konfigurirano s %<--enable-gather-detailed-mem-stats%>.

en: Not expected TAG.
hr: TAG nije očekivan.

en: Obsolescent feature:
hr: Zastarjele značajke:

en: Offline tool to handle gcda counts
hr: Samostalni (vanjski) alat za rad s gcda brojilom

en: Omit range reduction step when performing complex division.
hr: Izostavi reduciranje raspona kada radi na složenom dijeljenju.

en: Optimize for debugging experience rather than speed or size.
hr: Optimizira za praktično ispravljanje pogrešaka, a ne za veličinu ili brzinu.

en: Optimize for space aggressively rather than speed.
hr: Agresivno optimizira za veličinu, a ne za brzinu.

en: Optimize for space rather than speed.
hr: Optimizira za prostor, a ne za brzinu.

en: Optimize for speed disregarding exact standards compliance.
hr: Optimizira za brzinu zanemarujući točnu usklađenost sa standardima.

en: Options:
hr: Opcije:

en: Output .debug_types section when using DWARF v4 debuginfo.
hr: Ispiše odjeljak .debug_types kada se koristiti DWARF v4 informacije o ispravljanju grešaka.

en: Output callgraph information on a per-file basis with decorations.
hr: Ispiše informacije o grafovima poziva za svaku datoteku s dekoracijama.

en: Output callgraph information on a per-file basis.
hr: Ispiše informacije o grafovima poziva za svaku datoteku.

en: Overlap subcommand usage:
hr: Uporaba podnaredbe ‘overlap’:

en: PARAMETER at %L is missing an initializer
hr: PARAMETER pri %L nema početnu vrijednost

en: PCH memory is not available: %m
hr: PCH memorija nije dostupna: %m

en: PRE disabled
hr: PRE onemogućen

en: Pass -marclinux option through to linker.
hr: Proslijedi opciju -marclinux na linker

en: Pass -marclinux_prof option through to linker.
hr: Proslijedi opciju -marclinux_prof na linker

en: Perform a register copy-propagation optimization pass.
hr: Izvede register copy-propagation optimizacijski prolaz.

en: Perform comparison elimination after register allocation has finished.
hr: Izvrši eliminaciju usporedbi nakon dodjele registra.

en: Perform cross-jumping optimization.
hr: Izvede optimizaciju unakrižnim preskakanjem.

en: Perform early inlining.
hr: Izvrši rano umetanje (inlining).

en: Perform indirect inlining.
hr: Izvrši indirektno umetanje (inlining).

en: Perform internal consistency checkings.
hr: Izvrši internu provjeru konzistentnosti.

en: Perform partial inlining.
hr: Izvši djelomično umetanje (inlining).

en: Place data items into their own section.
hr: Smjesti podatkovne stavke u njihov vlastiti odjeljak.

en: Please submit a full bug report, with preprocessed source (by using -freport-bug).
hr: Pošaljite cjelovito izvješće o grešci, s prethodno obrađenim izvorom (koristeći -freport-bug).

en: Please submit a full bug report, with preprocessed source.
hr: Pošaljite cjelovito izvješće o grešci, s prethodno obrađenim izvorom.

en: Plugins
hr: Plugini

en: Preprocess, compile or link with specified C RunTime DLL library.
hr: Predprocesira, kompilira ili poveže sa navedenom C RunTime DLL bibliotekom.

en: Preprocessed source stored into %s file, please attach this to your bugreport.
hr: Prethodno obrađeni izvorni kȏd spremljen je u datoteku %s, priložite ovo svom izvješću o greškama.

en: Prime paths covered:%s of %d
hr: Obuhvaćene primarne staze: %s od %d

en: Print code coverage information.
hr: Ispiše podatke o pokrivenosti kȏda.

en: Print extra (possibly unwanted) warnings.
hr: Ispis dodatnih (moguće neželjenih) upozorenja.

en: Probability that COMDAT function will be shared with different compilation unit.
hr: Vjerojatnost da će COMDAT funkcija biti dijeljena s različitom kompilacijskom jedinicom.

en: Procedure unexpected as argument
hr: Neočekivani postupak (procedura) kao argument

en: Processing spec (%s), which is '%s'
hr: Obrađujemo specifikaciju (%s), koja je ‘%s’

en: Prohibited in Fortran 2023:
hr: To je zabranjeno u Fortran 2023.

en: Provide bash completion for options starting with provided string.
hr: Omogući bash kompletiranje opcija koje započinju s danim slovima.

en: Put relocated read-only data into .data section.
hr: Stavite premještene, samo za čitanje podatke, u .data odjeljak.

en: Put uninitialized globals in the common section.
hr: Smjesti neinicijalizirane globalne simbole u ‘common’ sekciju

en: Reading specs from %s
hr: Čitamo specs iz %s

en: Reference statement index out of range
hr: Index referentne izjave je izvan granica

en: Removing '%s'
hr: Uklanjamo ‘%s”

en: Replace add, compare, branch with branch on count register.
hr: Zamijeni add, usporedi, zamijeni granu s granom pomoću registra za brojanje.

en: Return floating-point results in ac0 (fr0 in Unix assembler syntax).
hr: Vrati rezultat broja s pomičnim zarezom u ac0 (fr0 u sintaksi Unix asemblera).

en: Rewrite subcommand usage:
hr: Uporaba podnaredbe ‘rewrite’:

en: Run only the second compilation of -fcompare-debug.
hr: Pokreni samo drugu kompilaciju od -fcompare-debug.

en: Running spec function '%s' with %d args
hr: Nepoznata spec funkcija ‘%s’ s %d argumentima

en: SH2a does not support little-endian
hr: SH2a ne podržava little-endian

en: STAT argument at %L must be scalar
hr: Argument za STAT pri %L mora biti skalar

en: Same actual argument associated with INTENT(%s) argument %qs and INTENT(%s) argument %qs at %L
hr: Isti stvarni argument pridružen s INTENT(%s) argumentom %qs i INTENT(%s) argumentom %qs na %L

en: Same as %s%s (or, in negated form, %s%s).
hr: Jednako kao %s%s (ili, u negiranom obliku, %s%s).

en: Same as %s%s.
hr: Jednako kao %s%s.

en: Same as %s.
hr: Jednako kao %s.

en: Same as -fassociative-math for expressions which include division.
hr: Jednako kao -fassociative-math za izraze koju uključuju dijeljenje.

en: Same as -mA6.
hr: Jednako kao -mA6.

en: Same as -mA7.
hr: Jednako kao -mA7.

en: Same as: -mep -mprolog-function.
hr: Jednako kao: -mep -mprolog-function.

en: Save registers around function calls.
hr: Spremi registre oko pozivanja funkcija

en: See %s for instructions.
hr: Pogledajte %s za instrukcije.

en: Select code model.
hr: Odabere kȏdnī model.

en: Select type of coverage sanitization.
hr: Odaberite tip pokrivenosti čišćenja.

en: Select what to sanitize.
hr: Odaberite što treba počistiti.

en: Set Windows defines.
hr: Postavi Windows defines

en: Setting spec %s to '%s'
hr: Postavljamo specs %s na ‘%s’

en: Specify the address generation strategy for code model.
hr: Specificirajte strategiju generiranja adrese za kȏdnī model.

en: Statement function %qs at %L conflicts with function name
hr: ‘Statement funkcija’ %qs pri %L je u konfliktu s imenom funkcije

en: Statement function at %C
hr: ‘Statement funkcija’ pri %C’

en: Statement function at %L cannot appear within an INTERFACE
hr: ‘Statement funkcija’ pri %L ne smije se pojaviti unutar INTERFACE

en: Statement function at %L is recursive
hr: ’Statement funkcija’ pri %L je rekurzivna

en: Statically link the GCC Quad-Precision Math Library (libquadmath).
hr: Statički poveže GCC Quad-Precision Math Library (libquadmath).

en: Statically link the GNU Fortran helper library (libgfortran).
hr: Statički poveže pomoćnu biblioteku GNU Fortran (libgfortran).

en: Structure name %qs at %C cannot be the same as an intrinsic type
hr: Ime strukture %qs pri %C ne može biti isto kao intrinsična vrsta

en: Substring at %L has length zero
hr: Podstring pri %L ima duljinu nula

en: Support 512 bit vector built-in functions and code generation.
hr: Podržava 512 bit vector ugrađene funkcije i generiranje kȏda.

en: Support AMX-COMPLEX built-in functions and code generation.
hr: Podržava AMX-COMPLEX ugrađene funkcije i generiranje kȏda.

en: Support AMX-FP8 built-in functions and code generation.
hr: Podržava AMX-FP8 ugrađene funkcije i generiranje kȏda.

en: Support AMX-MOVRS built-in functions and code generation.
hr: Podržava AMX-MOVRS ugrađene funkcije i generiranje kȏda.

en: Support AMX-TF32 built-in functions and code generation.
hr: Podržava AMX-TF32 ugrađene funkcije i generiranje kȏda.

en: Support AMX-TRANSPOSE built-in functions and code generation.
hr: Podržava AMX-TRANSPOSE ugrađene funkcije i generiranje kȏda.

en: Support MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX and SHA512 built-in functions and code generation.
hr: Podržava MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX i SHA512 ugrađene funkcije i generiranje kȏda.

en: Support MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX and SM3 built-in functions and code generation.
hr: Podržava MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX i SM3 ugrađene funkcije i generiranje kȏda.

en: Support MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX and SM4 built-in functions and code generation.
hr: Podržava MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX i SM4 ugrađene funkcije i generiranje kȏda.

en: Support MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, AVX10.1-512 and AVX10.2 built-in functions and code generation.
hr: Podržava MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, AVX10.1-512 i AVX10.2 ugrađene funkcije i generiranje kȏda.

en: Support MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, AVX10.1-512, AVX10.2 and AMX-AVX512 built-in functions and code generation.
hr: Podržava MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, AVX10.1-512, AVX10.2 i AMX-AVX512 ugrađene funkcije i generiranje kȏda.

en: Support MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, and AVX10.1-256 built-in functions and code generation.
hr: Podržava MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2 i AVX10.1-256 ugrađene funkcije i generiranje kȏda.

en: Support MOVRS built-in functions and code generation.
hr: Podržava MOVRS ugrađene funkcije i generiranje kȏda.

en: Support USER_MSR built-in functions and code generation.
hr: Podržava USER_MSR ugrađene funkcije i generiranje kȏda.

en: Supported LTO compression algorithms: zlib
hr: Podržani algoritam kompresije: zlib

en: Syntax error in %s statement at %C
hr: Sintaktička pogreška u naredbi %s na %C

en: Syntax error in expression at %C
hr: Greška u sintaksi u izrazu pri %C

en: TEAM argument at %L must be scalar
hr: Argument za TEAM pri %L mora biti skalar

en: Taken at least once:%s of %d
hr: %s uzeto barem jednom od %d grana

en: Takes two non-negative integer numbers separated by a comma. Prepend the function label with the number of two-byte Nop instructions indicated by the first.  Append Nop instructions covering the number of halfwords indicated by the second after the label.  Nop instructions of the largest possible size are used (six, four or two bytes), beginning with the largest possible size.  Using 0 for both values disables hotpatching.
hr: Prihvaća dva nenegativna cijela broja odvojena zarezima. Prvi broj označava koliko je dvobajtnih NOP instrukcija umetnuto prije oznake funkcije. Drugi broj označava koliko je poluriječi nakon oznake funkcije ispunjeno NOP instrukcijama. Uvijek se koriste najveće moguće NOP instrukcije (6, 4 ili 2 bajta). Ako su oba broja nula, ‘hotpatching’ je onemogućeno.

en: Target: %s
hr: Cilj: %s

en: The DIM argument at %L, if present, must be an integer scalar
hr: Argument DIM pri %L, ako postoji, mora biti cjelobrojni skalar

en: The ORDERED argument at %L, if present, must be a logical scalar
hr: Argument ORDERED pri %L, ako postoji mora biti logički skalar

en: The assumed rank target at %C must be contiguous
hr: Pretpostavljeni ciljni rang na %C mora biti međašni

en: The bug is not reproducible, so it is likely a hardware or OS problem.
hr: Grešku nije moguće reproducirati, pa je vjerojatno problem hardvera ili OS-a.

en: The following options are language-independent
hr: Sljedeće opcije su neovisne o jeziku

en: The following options are language-related
hr: Sljedeće opcije se odnose na jezik

en: The following options are not documented
hr: Sljedeće opcije nisu dokumentirane

en: The following options are specific to just the language
hr: Sljedeće opcije su posebne samo za jezik

en: The following options are supported by the language
hr: Sljedeće opcije podržava jezik

en: The following options are target specific
hr: Sljedeće opcije su specifične za cilj

en: The following options control compiler warning messages
hr: Sljedeće opcije upravljaju porukama upozorenja kompilatora

en: The following options control optimizations
hr: Sljedeće opcije upravljaju s optimizacijama

en: The following options control parameters
hr: Sljedeće opcije upravljaju s parametrima

en: The following options take joined arguments
hr: Sljedeće opcije uzimaju spojene argumente

en: The following options take separate arguments
hr: Sljedeće opcije uzimaju odvojene argumente

en: The maximum amount of memory to be allocated by GCSE, in kilobytes.
hr: Maksimalna količina memorije koju GCSE dodijeli, u kilobajtima.

en: The maximum depth of recursive inlining for inline functions.
hr: Maksimalna dubina rekurzivnog umetanja (inlining) za ‘inline’ funkcije

en: The maximum depth of recursive inlining for non-inline functions.
hr: Maksimalna dubina rekurzivnog umetanja (inlining) za ‘non-inline’ funkcije

en: The maximum length of a constant string for a builtin string cmp call eligible for inlining. The default value is 3.
hr: Maksimalna duljina konstantnog stringa za ugrađenu funkciju usporedbe stringova koja se može umetnuti; zadana vrijednost je 3.

en: The maximum memory locations recorded by cselib.
hr: Maksimalni broj memorijskih lokacija zabilježenih s cselib.

en: The maximum number of instructions in a single function eligible for inlining.
hr: Maksimalni broj instrukcija u jednoj prihvatljivoj funkciji za umetanje (inlining).

en: The maximum number of instructions inline function can grow to via recursive inlining.
hr: Maksimalni broj instrukcija ‘inline’ funkcija može narasti putem rekurzivnog umetanja.

en: The maximum number of instructions non-inline function can grow to via recursive inlining.
hr: Maksimalni broj instrukcija ‘non-inline’ funkcija može narasti putem rekurzivnog umetanja.

en: The maximum number of instructions when automatically inlining small functions.
hr: Maksimalni broj instrukcija prilikom automatskog umetanja (inlining) malih funkcija.

en: The maximum number of instructions when automatically inlining.
hr: Maksimalan broj instrukcija prilikom automatskog umetanja.

en: The maximum number of instructions when inlining for size.
hr: Maksimalni broj instrukcija kada se umeće (inlining) za optimizaciju veličine koda.

en: The maximum number of nested indirect inlining performed by early inliner.
hr: Maksimalni broj ugniježđenih neizravnih umetanja (inlining) koje izrši rani ‘inliner’.

en: The scale (in percents) applied to inline-insns-single and auto limits when heuristics hints that inlining is very profitable.
hr: Ljestvica (u postocima) primijenjena na inline-insns-single i auto ograničenja kada heuristika pokazuje da je umetanje (inlining) vrlo isplativo.

en: The size of function body to be considered large.
hr: Veličina tijela funkcije koja se smatra velikom.

en: The size of stack frame to be considered large.
hr: Veličina okvira stȏga koja se smatra velikim.

en: The size of translation unit that IPA-CP pass considers large.
hr: Veličina jedinice prijevoda koju IPA-CP prolaz smatra velikom.

en: The size of translation unit to be considered large.
hr: Veličina jedinice prijevoda koja se smatra velikom.

en: The version of the C++ ABI in use.
hr: Inačica C++ ABI koja se koristi

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
hr: Ovo je slobodan softver; pogledajte kȏd za upute o kopiranju.  NEMA
    jamstava; čak ni za TRGOVINSKU PRIKLADNOST ili ODGOVARANJE ODREĐENOJ SVRSI.

en: This option is deprecated; use -fplt or -fno-plt instead.
hr: Ova opcija je zastarjela; umjesto nje koristite -fplt ili -fno-plt

en: This option lacks documentation.
hr: Ova opcija nije dokumentirana.

en: This switch is deprecated; do not use.
hr: Taj šalter je zastario; nemojte ga koristiti.

en: This switch is deprecated; use -Werror=implicit-function-declaration instead.
hr: taj šalter je zastario; koristite -Werror=implicit-function-declaration

en: This switch is deprecated; use -Wextra instead.
hr: Ovu zastavicu treba izbjegavati (zastarjela je), umjesto nje koristite -Wextra.

en: This switch is deprecated; use -fsanitize-recover= instead.
hr: Ta sklopka je zastarjela; koristite -fsanitize-recover=.

en: This switch is deprecated; use -fsanitize-trap= instead.
hr: Ova sklopka je zastarjela; koristite -fsanitize-trap= umjesto njega.

en: Thread model: %s
hr: Model dretve: %s

en: Too many arguments to %s at %L
hr: Previše argumenata za %s pri %L

en: Try to reconstruct function calls and returns after inlining.
hr: Pokušajte rekonstruirati pozive funkcija i vraćanja nakon umetanja (inlining).

en: Turn all warnings into errors.
hr: Pretvori sva upozorenja u greške.

en: Turn the specified warning into an error.
hr: Pretvori specifična upozorenja u greške.

en: Type name %qs at %C cannot be the same as an intrinsic type
hr: Ime vrste %qs pri %C ne može biti isto kao intrinsična vrsta

en: Type shall have a character length of 1
hr: Tip mora biti znak dužine 1

en: Unexpected %<(%> at %C
hr: Neočekivan %<(%> pri %C

en: Unexpected EOF
hr: Neočekivani EOF

en: Unexpected array/substring ref at %C
hr: Neočekivano referencija na polje/podstring pri %C

en: Unexpected coarray %qs in %<allocate%> at %L
hr: Neočekivano polje (coarray) %qs u %<allocate%> pri %L

en: Unexpected end of file in %qs
hr: Neočekivani kraj datoteke u %qs

en: Unexpected end of module
hr: Neočekivani kraj modula

en: Unexpected junk after OMP METADIRECTIVE at %C
hr: Neočekivano smeće iza OMP METADIRECTIVE pri %C

en: Unexpected junk at %C
hr: Neočekivano smeće pri %C

en: Unexpected null character in character literal at %L
hr: Neočekivani null-znak u znakovnom literalu pri %L

en: Unknown type %d
hr: Nepoznati tip %d

en: Unrecognized COBOL dialect name: %qs
hr: Neprepoznato ime COBOL dijalekta: %qs

en: Unrecognized option to endianness value: %qs
hr: Neprepoznata opcija za endianness vrijednost: %qs

en: Unrecognized option to floating-point init value: %qs
hr: Neprepoznata opcija za početnu vrijednost s pomičnim zarezom (float): %qs

en: Unrecognized option: %qs
hr: Neprepoznata opcija: %qs

en: Unsigned kind %d at %C not available
hr: Objekt (vrsta) bez predznaka %d pri %C nije dostupan

en: Unsigned not yet implemented
hr: Objekt bez predznaka (unsigned) još nije implementiran

en: Unsigned:
hr: Nepotpisano:

en: Unsupported code '%c' for fixed-point:
hr: Nepodržani kȏd ‘%c’ za nepomični zarez (fixed-point):

en: Unsupported operand for code '%c'
hr: Nepodržani operand za kȏd ‘%c’

en: Unsupported: multiple OpenACC 'routine' levels of parallelism
hr: Nepodržano: Višestruke razine paralelizma u OpenCL ‘rutini’ nisu podržane

en: Usage: %s [OPTION]... SUB_COMMAND [OPTION]...
hr: Uporaba: %s [OPCIJA]... PODNAREDBA [OPCIJA]...

en: Usage: %s [options] file...
hr: Uporaba: %s [opcije] datoteka...

en: Usage: gcov [OPTION...] SOURCE|OBJ...
hr: Uporaba: gcov [OPCIJA...] IZVOR|OBJ...

en: Use "-Wa,OPTION" to pass "OPTION" to the assembler.
hr: Koristite „-Wa,OPCIJA“ da proslijedite „OPCIJA“ asembleru.

en: Use "-Wl,OPTION" to pass "OPTION" to the linker.
hr: Koristite „-Wl,OPCIJA“ da proslijedite „OPCIJA“ linkeru.

en: Use %reloc() assembly operators (for backward compatibility).
hr: Koristi %reloc() assembler operatore(radi kompatibilnosti s ranijim inačicama).

en: Use Bionic C library.
hr: Koristi Bionic C biblioteku.

en: Use GNU C library.
hr: Koristi GNU C biblioteku.

en: Use Mingw-specific thread support.
hr: Koristi Mingw-specifičnu podršku za dretve (thread)

en: Use UNIX assembler syntax.
hr: Koristi sintasku UNIX asemblera

en: Use libgcc stubs to save and restore registers clobbered by 64-bit Microsoft to System V ABI calls.
hr: Koristite ‘libgcc stubs’ za spremanje i vraćanje registara koji su prebrisani prilikom prijelaza sa 64-bitnog Microsofta na System V ABI.

en: Use musl C library.
hr: Koristi musl C biblioteku.

en: Use profiling information for branch probabilities.
hr: Koristi informacije o profiliranju za vjerojatnosti grana.

en: Use sample profile information for call graph node weights. The default profile file is fbdata.afdo in 'pwd'.
hr: Upotrebi podatke iz uzorka profila za težine čvorova grafa poziva. Zadana datoteka s profilom je fbdata.afdo u ‘pwd’.`

en: Use sample profile information for call graph node weights. The profile file is specified in the argument.
hr: Upotrebi podatke iz uzorka profila za težine čvorova grafa poziva. Datoteka s profilom je specificirana argumentom.

en: Use the GNU extension to the PE format for aligned common data.
hr: Koristi GNU proširenje za PE format za usklađene zajedničke podatke.

en: Use traps instead of diagnostics of undefined behavior sanitizers.
hr: Koristi klopku umjesto dezinfektora nedefiniranog ponašanja.

en: Use uClibc C library.
hr: Koristi uClibc C biblioteku.

en: Use unicode startup and define UNICODE macro.
hr: Koristi unicode pokretanje i definira UNICODE makro.

en: Uses of this option are diagnosed.
hr: Upotreba ove opcije je dijagnosticirana.

en: Using built-in specs.
hr: Koristimo ugrađene specs.

en: VOIDmode on an output
hr: VOIDmode na izlazu

en: Warn about C constructs that are not in the common subset of C and C++.
hr: Upozori na C konstrukte koji nisu u uobičajenum podskupu od od  C i C++.

en: Warn about C++ polymorphic types where adding final keyword would improve code quality.
hr: Upozori na C++ polimorfne tipove gdje bi se dodavanjem konačne ključne riječi mogla poboljšati kvaliteta kȏda

en: Warn about C++ virtual methods where adding final keyword would improve code quality.
hr: Upozori na C++ virtualne metode gdje bi se dodavanjem konačne ključne riječi mogla poboljšati kvaliteta kȏda.

en: Warn about calls to snprintf and similar functions that truncate output. Same as -Wformat-truncation=1.
hr: Upozori na pozivanje snprintf i sličnih funkcija koje skraćuju izlaz. Jednako kao  -Wformat-truncation=1.

en: Warn about cases where -ftrivial-auto-var-init cannot initialize an auto variable.
hr: Upozorenje na slučajeve u kojima -ftrivial-auto-var-init ne može inicijalizirati auto varijablu.

en: Warn about code paths in which pointer subtraction involves undefined behavior.
hr: Upozori na staze kȏda u kojima oduzimanje pokazivača može uzrokovati medfinirano ponašanje.

en: Warn about code paths which appear to lead to an infinite loop.
hr: Upozori na kódove puteve koje bi mogle dovesti do beskonačnih petlji.

en: Warn about code which might break strict aliasing rules.
hr: Upozori na kȏd koji bi mogao prekršiti stroga pravila aliasa.

en: Warn about function calls with format strings that write past the end of the destination region.  Same as -Wformat-overflow=1.
hr: Upozori na pozive funkcija s format stringovima koji pišu iza kraja područja odredišta. Jednako kao -Wformat-overflow=1.

en: Warn about functions which might be candidates for __attribute__((cold)).
hr: Upozori na funkcije koje bi mogle biti kandidati za --attribute__((cold)).

en: Warn about functions which might be candidates for __attribute__((const)).
hr: Upozori na funkcije koje bi mogle biti kandidati za __attribute__((const)).

en: Warn about functions which might be candidates for __attribute__((malloc)).
hr: Upozori na funkcije koje bi mogle biti kandidati za __attribute__((malloc)).

en: Warn about functions which might be candidates for __attribute__((noreturn)).
hr: Upozori na funkcije koje bi mogle biti kandidati za __attribute__((noreturn)).

en: Warn about functions which might be candidates for __attribute__((pure)).
hr: Upozori na funkcije koje bi mogle biti kandidati za __attribute__((pure)).

en: Warn about functions which might be candidates for __attribute__((returns_nonnull)).
hr: Upozori na funkcije koje bi mogle biti kandidati za __attribute__((returns_nonnull)).

en: Warn about global variables without previous declarations.
hr: Upozori na globalne varijable bez prethodne deklaracije.

en: Warn about inappropriate attribute usage.
hr: Upozori na neprikladnu upotrebu atributa.

en: Warn about maybe uninitialized automatic variables.
hr: Upozori na automatske varijable koje možda nisu inicijalizirane.

en: Warn about none ISO msvcrt scanf/printf width extensions.
hr: Upozori na nepostojanje ISO msgstr scanf/printf proširenja širine.

en: Warn about optimizations that assume that signed overflow is undefined.
hr: Upozori na optimizacije koje pretpostavljaju da je potpisani preljev nedefiniran.

en: Warn about overflow in arithmetic expressions.
hr: Upozori na prekoračenje u aritmetičkim izrazima.

en: Warn about passing a pointer/reference to a local or temporary variable to a musttail call argument.
hr: Upozori o prosljeđivanju pokazivača/referencije na lokalnu ili privremenu varijablu argumenta ‘musttail’ poziva.

en: Warn about pointer casts which increase alignment.
hr: Upozori kàda promjene tipa pokazivača (pointer casts) povećavaju poravnanje.

en: Warn about pointer/reference to a local or temporary variable possibly escaping to a musttail call.
hr: Upozori o pokazivaču/referenciji na lokalnu ili privremenu varijablu koja bi mogla pobjeći ‘musttail’ pozivu.

en: Warn about returning a pointer/reference to a local or temporary variable.
hr: Upozori o vraćanju pokazivača/referencije na lokalnu ili privremenu varijablu.

en: Warn about returning structures, unions or arrays.
hr: Upozori na vraćene strukture, unija ili polja.

en: Warn about some C++ One Definition Rule violations during link time optimization.
hr: Upozori na neka kršenja pravila od ‘C++ One Definition Rule’ tijek optimizacije vremena povezivanja.

en: Warn about statements between switch's controlling expression and the first case.
hr: Upozori na naredbe između kontrolnog izraza za ‘switch’ i prvog ‘case’.

en: Warn about type safety and similar errors and mismatches in declarations with alias attributes.
hr: Upozori na tip sigurnosti i slične pogreške i nepodudarnosti u deklaracijama s atributima aliasa.

en: Warn about uninitialized automatic variables.
hr: Upozori na neinicijalizirane automatske varijable.

en: Warn about unsupported features in ThreadSanitizer.
hr: Upozori na nepodržane značajke u ThreadSanitizer.

en: Warn about uses of __attribute__((deprecated)) declarations.
hr: Upozori na upotrebu deklaracija __attribute__((deprecated)).

en: Warn about uses of __attribute__((warning)) declarations.
hr: Upozori na upotrebu deklaracija __attribute__((warning)).

en: Warn for infinitely recursive calls.
hr: Upzori na rekurzivne pozive.

en: Warn for uses of pointers to deallocated storage.
hr: Upozori na korištenje pokazivača na oslobođenom prostoru (pohrani).

en: Warn if a comparison always evaluates to true or false.
hr: Upozori ako je rezultat usporedbe uvijek ‘true’ ili ‘false’

en: Warn if a comparison is always true or always false due to the limited range of the data type.
hr: Upozori ako je rezultat usporedbe uvijek ‘true’ ili ‘false’ zbog ograničenog raspona vrste podataka.

en: Warn if a deprecated compiler feature, class, method, or field is used.
hr: Upozori ako se koristi zastarjela značajka kompilatora, klase, metode ili polja

en: Warn if a local declaration hides an instance variable.
hr: Upozori ako lokalna deklaracija skriva varijablu instance.

en: Warn if a loop with constant number of iterations triggers undefined behavior.
hr: Upozori ako petlja s konstantnim brojem iteracija uzrokuje nedefinirano ponašanje.

en: Warn if an array is accessed out of bounds.
hr: Upozori ako se polje koristi izvan granica.

en: Warn if comparing pointer parameter with nonnull attribute with NULL.
hr: Upozori ako se parametar pokazivača s atributom nonnull usporedi s NULL

en: Warn if dereferencing a NULL pointer may lead to erroneous or undefined behavior.
hr: Upozori ako dereferenciranje NULL pokazivača može dovesti do pogrešnog ili nedefiniranog ponašanja.

en: Warn in case a function ends earlier than it begins due to an invalid linenum macros.
hr: Upozori na slučaj kàda funkcija završi ranije nego započinje zbog loših ‘linenum’ makronaredbi.

en: Warn in case profiles in -fprofile-use do not exist.
hr: Upozori na slučaj kàda profili u -fprofile-upozorenja ne postoje.

en: Warn in case profiles in -fprofile-use do not match.
hr: Upozori na slučaj kàda se profili u -fprofile-use ne poduraraju.

en: Warn when -fhardened did not enable an option from its set.
hr: Upozori kàda -fardened nije omogućio nijednu opciju iz svojeg skupa.

en: Warn when a #warning directive is encountered.
hr: Upozori kàda se naiđe na direktivu #warning.

en: Warn when a conditional has too many terms and condition coverage profiling gives up instrumenting the expression.
hr: Upozori kàda kondicional ima previše uvjeta, pa profiliranje pokrivenosti tih uvjeta odustane od instrumentiranja izraza.

en: Warn when a function is unused.
hr: Upozori kàda je funkcija neiskorištena.

en: Warn when a function parameter is only set, otherwise unused.
hr: Upozori kàda je parametar funkcije samo postavljen, ali se inače ne koristi.

en: Warn when a function parameter is unused.
hr: Upozori kàda je parametar funkcije neiskorišten.

en: Warn when a label is unused.
hr: Upozori kàda je oznaka neiskorištena.

en: Warn when a switch case falls through.
hr: Upozori kàda naredba ‘switch case’ propadne.

en: Warn when a variable is only set, otherwise unused.
hr: Upozori kàda je parametar samo postavljen, ali se inače ne koristi.

en: Warn when a variable is unused.
hr: Upozori kàda je varijabla neiskorištena.

en: Warn when a vector operation is compiled outside the SIMD.
hr: Upozori kàda je vektorska operacija kompilirana izvan SIMD.

en: Warn when an atomic memory model parameter is known to be outside the valid range.
hr: Upozori kàda je parametar modela atomizacije memorije definitivno izvan valjanog raspona.

en: Warn when an expression value is unused.
hr: Upozori kàda je vrijednost izraza neiskorišten.

en: Warn when an inlined function cannot be inlined.
hr: Upozori kàda ‘inline’ funkciju nije moguće umetnuti (inlined).

en: Warn when an optimization pass is disabled.
hr: Upozori kàda je onemogućen optimizacijski prolaz.

en: Warn when attempting to free a non-heap object.
hr: Upozori na pokušaj oslobađanja objekta koji nije stȏg

en: Warn when not issuing stack smashing protection for some reason.
hr: Upozori kàda iz nekog razloga nije osigurana zaštita (Stack Smashing Protector, SSP) od prelijevanja stȏga.

en: Warn when one local variable shadows another local variable or parameter of compatible type.
hr: Upozori kàda lokalna varijabla zasijeni neku drugu lokalnu varijablu ili parametar kompatibilnog tipa.

en: Warn when one local variable shadows another local variable or parameter.
hr: Upozori kàda lokalna varijabla zasijeni neku drugu lokalnu varijablu ili parametar.

en: Warn when one variable shadows another (globally).
hr: Upozori kàda varijabla zasijeni neku drugu varijablu (globalno).

en: Warn when one variable shadows another.  Same as -Wshadow=global.
hr: Upozori kàda varijabla zasijeni neku drugu varijablu. Jednako kao -Wshadow=global.

en: Warn when padding is required to align structure members.
hr: Upozorenje kàda je potrebna dopuna za poravnanje članova strukture.

en: Warn when profiling instrumentation was requested, but could not be applied to a certain function.
hr: Upozori kàda je zatražena instrumentacija za profiliranje, ali se nije mogla primijeniti na određenu funkciju.

en: Warn when the packed attribute has no effect on struct layout.
hr: Upozori kàda pakirani atribut nema utjecaja na format strukture.

en: Warn whenever a trampoline is generated.
hr: Upozori kàda god se generira trampolin.

en: Warning
hr: Upozorenje

en: When running CSE, follow jumps to their targets.
hr: Kada pokrene Common Subexpression Elimination (CSE), slijedi skokove do njihovim ciljeva.

en: [ skipping %d instantiation contexts, use -ftemplate-backtrace-limit=0 to disable ]
hr: [ preskačemo %d konteksta instantacije, upotrebite -ftemplate-backtrace-limit=0 da to onemogućite ]

en: [Leaving %s]
hr: [Napuštamo %s]

en: [available in
hr: [dostupno u

en: [cannot find %s]
hr: [ne može naći %s]

en: [default]
hr: [zadano]

en: [disabled]
hr: [onemogućeno]

en: [enabled]
hr: [omogućeno]

en: `
hr: „

en: a GNU Fortran extension
hr: jedno GNU Fortran proširenje

en: a storage class can only be specified for objects and functions
hr: klasa skladište (storage) se može specificirati samo za objekte i funkcije

en: a storage class on an anonymous aggregate in class scope is not allowed
hr: klasa skladište (storage) na anonimnom agregatu u klasnom dosegu nije dopuštena

en: a type with different precision is defined in another translation unit
hr: tip s različitom preciznošću definiran je u drugoj prevodilačkoj jedinici

en: a type with different signedness is defined in another translation unit
hr: tip s različitim ‘signedness’ definiran je u drugoj prevodilačkoj jedinici

en: a vector type with different number of elements is defined in another translation unit
hr: tip vektora s različitim brojem elemenata je definiran u drugoj prevodilačkoj jedinici

en: actual argument to INTENT = OUT/INOUT
hr: stvarni argument za INTENT = OUT/INOUT

en: address operand requires constraint for X, Y, or Z register
hr: operand adrese zahtjeva ograničenje za for X, Y, ili Z registar

en: aka
hr: također poznat kao

en: alias definitions not supported in Mach-O; ignored
hr: definicije pseudonima nisu podržane u Mach-O; ignorirano

en: alignment of %qD is bigger than original declaration
hr: poravnanje %qD je veće od originalne deklaracije

en: anachronism
hr: anakronizam

en: anachronism:
hr: anakronizam:

en: argument %qs is not supported for %qs on this target
hr: argument %qs nije podržan za %qs na ovom cilju

en: argument %qs must be either %<on%> or %<off%>
hr: argument %qs mora biti ili  %<on%> ili %<off%>

en: argument %qs to %<-Waligned-new%> not recognized
hr: argument %qs za %<-Waligned-new%> nije prepoznat

en: argument %qs to %<-Wbidi-chars%> not recognized
hr: argument %qs za %<-Wbidi-chars%> nije prepoznat

en: argument %qs to %<-Wleading-whitespace=%> not recognized
hr: argument %qs za %<-Wleading-whitespace=%> nije prepoznat

en: argument %qs to %<-Wnormalized%> not recognized
hr: argument %qs za %<-Wnormalized%> nije prepoznat

en: argument %qs to %<-Wtrailing-whitespace=%> not recognized
hr: argument %qs za %<-Wtrailing-whitespace=%> nije prepoznat

en: argument must be passed by copying
hr: argument mora biti proslijeđen kopiranjem

en: arguments '%s' and '%s' for intrinsic %s
hr: argumenti ‘%s’ i ‘%s’ za intrinsični ‘%s’

en: arguments '%s' and '%s' for intrinsic '%s'
hr: argumenti ‘%s’ i ‘%s’ za intrinsični ‘%s’

en: arguments 'a%d' and 'a%d' for intrinsic '%s'
hr: argumenti ‘a%d’ i ‘a%d’ za intrinsični ‘%s’

en: arithmetic IF
hr: aritmetički IF

en: array assignment
hr: dodjela polja

en: array size expression is not supported yet
hr: izraz za veličinu polja još uvijek nije podržan

en: assertion missing after %qs
hr: tvrdnja (assertion) nedostaje iza %qs

en: assignment suppression
hr: ukidanje dodjele

en: atexit failed
hr: atexit nije uspio

en: attribute declaration
hr: deklaracija atributa

en: attribute ignored
hr: atribut je zanemaren

en: available since Fortran 77
hr: dostupno od Fortran 77

en: await expressions are not permitted in handlers
hr: ‘await’ izraz nije dopušten u rukovateljima (handlers)

en: bad address, not (reg+disp):
hr: loša adresa, nije (reg+disp):

en: bad address, not a constant:
hr: loša adresa, nije konstanta:

en: bad address, not post_inc or pre_dec:
hr: loša adresa, nije post_inc ili pre_dec:

en: bad argument for %<-fdebug=%>: %qs
hr: loši argument za %<-fdebug=%>: %qs

en: bad argument for %<-fextern-std%>: %qs
hr: loši argument za %<-fextern-std%>: %qs

en: bad argument for %<-fmodule-file=%>: %qs
hr: loši argument za %<-fmodule-file=%>: %qs

en: bad argument for %<-fversion=%>: %qs
hr: loši argument za %<-fversion=%>: %qs

en: bad expression
hr: loši izraz

en: bad insn for 'A'
hr: loš insn za ‘A’

en: bad insn to frv_print_operand_address:
hr: loš insn dan za frv_print_operand_address:

en: bad register
hr: loši registar

en: bad register to frv_print_operand_memory_reference_reg:
hr: loš registar dan za frv_print_operand_memory_reference_reg:

en: bad shift insn:
hr: loš pomak (shift) insn:

en: bad value for %<%s-%s%>
hr: loša vrijednost za %<%s-%s%>

en: binary expression in operand of fold-expression
hr: binarni izraz u operandu od ‘fold-expression’

en: block IF
hr: blok IF

en: braced spec %qs ends in escape
hr: specifikacija %qs u zagradama završava s escape

en: branch %2d never executed%s
hr: grana %2d nikada nije executed%s

en: branch %2d taken %s%s
hr: grana %2d uzeta %s%s

en: built-in function %qD is not enabled
hr: ugrađena funkcija %qD nije omogućena

en: built-in function is only supported for GNU-C
hr: ugrađena funkcija podržana je samo za GNU-C

en: bytecode stream in file %qs generated with GCC compiler older than 10.0
hr: bytecode struju u datoteci %qs generirao je GCC kompilator stariji od 10.0

en: bytecode stream: expected tag %s instead of %s
hr: bytecode tok: očekivan je tag %s umjesto %s

en: bytecode stream: garbage at the end of symbols section
hr: bytecode struja: smeće na kraju sekcije simbola

en: bytecode stream: tag %s is not in the expected range [%s, %s]
hr: bytecode tok: tag %s nije u očekivanom rasponu [%s, %s]

en: call   %2d never executed
hr: poziv   %2d nikada nije izvršen

en: call   %2d returned %s
hr: poziv   %2d vratio je %s

en: call is considered never executed and code size would grow
hr: smatra se da poziv nikada nije izvršen i veličina kȏda će rasti

en: call is unlikely and code size would grow
hr: poziv je malo vjerojatan i veličina kȏda će rasti

en: caller is not optimized
hr: pozivatelj (caller) nije optimiziran

en: cannot allocate array: size not constant
hr: ne moguće dodijeliti polje: veličina nije konstanta

en: cannot allocate vl register for %qs on this target
hr: ne može dodijeliti vl registar za %qs na ovoom cilju

en: cannot close nonexistent response file
hr: ne može zatvoriti nepostojeću datoteku s odgovorima

en: cannot combine GNU and SVE vectors in a binary operation
hr: ne mogu se kombinirati GNU i SVE vektori u binarnoj operaciji

en: cannot execute %qs: %s
hr: ne može izvršiti %qs: %s

en: cannot execute %qs: %s: %m
hr: ne može izvršiti %qs: %s: %m

en: cannot extend PCH file: %m
hr: ne može prošititi PCH datoteku: %m

en: cannot find %<ldd%>
hr: ne može naći %<ldd%>

en: cannot find %<nm%>
hr: ne može naći %<nm%>

en: cannot find %qs
hr: ne može naći %qs

en: cannot get program status: %m
hr: ne može dobiti stanje programa: %m

en: cannot open %qs
hr: ne može otvoriti %qs

en: cannot open %qs for writing: %m
hr: ne može otvoriti %qs za pisanje: %m

en: cannot open %s for writing: %m
hr: ne može otvoriti %s za pisanje: %m

en: cannot open %s: %m
hr: ne može otvoriti %s: %m

en: cannot open '%s'
hr: ne može otvoriti ‘%s’

en: cannot open file %qs for writing optimization records
hr: nije uspjelo otvoriti datoteku %qs za pisanje optimizacijskih zapisa

en: cannot open intermediate ptx file
hr: ne može privremenu ptx datoteku

en: cannot open nested response file
hr: ne može otvoriti ugniježđenu datoteku s odgovorima

en: cannot open omp_requires file %qs
hr: ne može otvoriti ‘omp_requires’ datoteku %qs

en: cannot open profile file %s
hr: ne može otvoriti profil datoteku %s

en: cannot read %<LTO_section_decls%> from %s
hr: ne može pročiati %<LTO_section_decls%> od %s

en: cannot read %s: %m
hr: ne može čitati %s: %m

en: cannot read omp_requires file %qs
hr: ne može čitati ‘omp_requires’ datoteku %qs

en: cannot read spec file %qs: %m
hr: ne može otvoriti specifikacijsku datoteku %qs: %m

en: cannot set position in PCH file: %m
hr: ne može postaviti lokaciju u PCH datoteci: %m

en: cannot specify %<-o%> with %<-c%>, %<-S%> or %<-E%> with multiple files
hr: %<-o%> with %<-c%>, %<-S%> or %<-E%> ne možete specificirati s više datoteka

en: cannot specify %<override%> for a class
hr: ne možete specificirati %<override%> za klasu

en: cannot specify -static with -fsanitize=address
hr: -static ne možete specificirati s -fsanitize=address

en: cannot specify -static with -fsanitize=hwaddress
hr: -static ne možete specificirati -fsanitize=hwaddress

en: cannot specify -static with -fsanitize=thread
hr: -static ne možete specificirati -fsanitize=thread

en: cannot specify both %<-msep-data%> and %<-mid-shared-library%>
hr: ne možete specificirati %<-msep-data%> i %<-mid-shared-library%> zajedno

en: cannot tail-call: %s
hr: ne može tail-call: %s

en: cannot use %<indirect_call%> attribute under linux toolchain
hr: u linux ‘toolchain’ ne može se koristiti atribut %<indirect_call%>

en: cannot use exception attributes to function %qD under linux toolchain
hr: u linux ‘toolchain’ funkcija %qD ne može koristiti atribut ‘exception’

en: cannot use interrupt attributes to function %qD under linux toolchain
hr: u linux ‘toolchain’, funkcija %qD ne može koristiti atribut ‘interrupt’

en: cannot use reset attributes to function %qD under linux toolchain
hr: u linux ‘toolchain’ funkcija %qD ne može koristiti atribut ‘reset

en: cannot write %s: %m
hr: ne može pisati %s: %m

en: cannot write PCH file: %m
hr: ne može zapisati PCH datoteku %m

en: category attributes are not available in Objective-C 1.0
hr: atributi kategorije nisu dostupni u Objective-C 1.0

en: category attributes are not available in this version of the compiler, (ignored)
hr: atributi kategorije nisu dostupni u ovoj inačici kompilatora, zanemareno

en: class %qE is not available
hr: class %qE nije dostupna

en: class attributes are not available in Objective-C 1.0
hr: atributi klase nisu dostupni u Objective-C 1.0

en: close: %s
hr: zatvori: %s

en: closing LTRANS output list %s: %m
hr: zatvaramo LTRANS izlazni popis %s: %m

en: code may be misoptimized unless %<-fno-strict-aliasing%> is used
hr: kôd može biti pogrešno optimiziran osim ako se ne koristi %<-fno-strict-aliasing%>

en: collapse argument needs positive constant integer expression
hr: ‘collapse’ argument treba biti pozitivni, cjelobrojni izraz

en: collect2 version %s
hr: collect2 inačica %s

en: command-line option %<-fno-builtin-%s%> is not valid for Fortran
hr: opcija naredbenog retka %<-fno-builtin-%s%> nije valjana za Fortran

en: command-line option %qs is valid for the driver but not for %s
hr: opcija naredbenog retka %qs valjana je za drajver, ali ne i za %s

en: comparison required
hr: potrebna je usporedba

en: compilation terminated due to -Wfatal-errors.
hr: kompilacija je prekinuta zbog -Wfatal-errors.

en: compilation terminated due to -fmax-errors=%u.
hr: kompilacija je prekinuta zbog -fmax-errors=%u.

en: compilation terminated.
hr: kompilacija je prekinuta.

en: compiled module is %sversion %s
hr: kompilirani modul je %sversion %s

en: compiler is %sversion %s%s%s
hr: kompilator je %sversion %s%s%s

en: compound literal has function type
hr: složeni literal ima tip funkcije

en: condition %2u not covered (%s%s)
hr: uvjet %2u nije pokriven (%s%s)

en: consider using `-pg' instead of `-p' with gprof (1)
hr: razmislite o korištenju „-pg“ umjesto „-p“ s gprof (1)

en: consider using `-pg' instead of `-p' with gprof(1)
hr: razmislite o korištenju „-pg“ umjesto „-p“ s gprof(1)

en: constant argument out of range for %s
hr: argument konstanta je izvan granica za %s

en: constexpr string %<data()%> must be a core constant expression
hr: ‘constexpr’ string %<data()%> mora biti 'constant expression’

en: constexpr string %<data()[%d]%> must be a constant expression
hr: ‘constexpr’ string %<data()[%d]%> mora biti 'constant expression’

en: constexpr string %<size()%> must be a constant expression
hr: ‘constexpr’ string %<size()%> mora biti 'constant expression’

en: corrupted ltrans output file %s
hr: oštećeni izlazna datoteka ltrans %s

en: could not close temporary response file %s
hr: nije bilo moguće zatvoriti privremenu datoteku %s s odgovorima

en: could not execute preprocessor %s
hr: nije (bilo) moguće izvršiti predprocesor %s

en: could not find a spill register
hr: nije pronađen registar prelijevanja

en: could not find specs file %s
hr: nije bilo moguće naći specs datoteku %s

en: could not include %s
hr: nije (bilo) moguće uključiti %s

en: could not open %s for reading
hr: nije (bilo) moguće otvoriti %s za čitanje

en: could not open symbol resolution file: %m
hr: ne može otvoriti resolution datoteku simbola: %m

en: could not open temporary response file %s
hr: nije bilo moguće otvoriti privremenu datoteku %s s odgovorima

en: could not parse file offset
hr: nije bilo moguće pročitati pomak (offset) datoteke

en: could not parse hex number
hr: nije bilo moguće pročitati hex broj

en: could not resolve typename type
hr: nije bilo moguće razriješiti ‘typename’ tip

en: could not split insn
hr: ne može razdijeliti insn

en: could not understand version %qs
hr: nije bilo moguće shvatiti inačicu %qs

en: could not write to temporary response file %s
hr: nije bilo moguće zapisati privremenu datoteku %s s odgovorima

en: cpu %qs is not based on arch %qs, ignoring the arch
hr: CPU %qs nije baziran na %qs arhitekturi, ignoriramo arhitekturu

en: created and used with different settings of %<-fpic%>
hr: stvoren i korišten s različitim postavkama %<-fpic%>

en: created and used with different settings of %<-fpie%>
hr: stvoren i korišten s različitim postavkama of %<-fpie%>

en: created and used with differing settings of '%s'
hr: stvoren i korišten s različitim postavkama ‘%s”

en: data declaration
hr: deklaracija podataka

en: data definition has no type or storage class
hr: definicija podataka nema tipa ili klasu skladište (storage)

en: debug path
hr: staza za debug (dijagnostiku)

en: deduced expression type does not satisfy placeholder constraints
hr: izvedeni povratni tip ne zadovoljava ograničenja rezerviranog mjesta

en: deduced initializer does not satisfy placeholder constraints
hr: izvedeni povratni tip ne zadovoljava ograničenja rezerviranog mjesta

en: deduced return type does not satisfy placeholder constraints
hr: izvedeni povratni tip ne zadovoljava ograničenja rezerviranog mjesta

en: deduction guide %qD must have the same access as %qT
hr: deduction guide %qD mora imati isti pristup kao %qT

en: definition of static data member %q+D of dllimport%'d class
hr: Definicija statičnog podatkovnog člana %q+D od dllimport%'d klase

en: degree of %<poly_int%> exceeds %<NUM_POLY_INT_COEFFS%> (%d)
hr: stupanj %<poly_int%> premašuje %<NUM_POLY_INT_COEFFS%> (%d)

en: deleted in Fortran 95
hr: izbrisano u Fortran 95

en: deleting LTRANS file %s: %m
hr: uklanjam LTRANS datoteku %s: %m

en: deleting file %qs: %m
hr: brišemo datoteku %qs: %m

en: deleting file %s: %m
hr: uklanjamo datoteku %s: %m

en: derived type declaration
hr: izvedeni tip deklaracije

en: do not specify both -march=... and -mcpu=...
hr: -march=... i -mcpu=... ne smiju se zajedno koristiti

en: does not support multilib
hr: ne podržava multilib

en: dump file: %s
hr: istovari datoteku: %s

en: duplicate %<target%> modifier
hr: duplicirani modifikator %<target%>

en: duplicate %qs
hr: duplikat %qs

en: duplicate info for %qE
hr: dvostruke informacije za %qE

en: during %s pass: %s
hr: tijekom %s prolaza: %s

en: elemental binary operation
hr: elementarna binarna operacija

en: emit unrecognizable insn
hr: Interna greška: emit unrecognizable insn

en: empty declaration with storage class specifier does not redeclare tag
hr: prazna deklaracija sa specifikatorom klase skladište (storage) ne deklarira tag (oznaku)

en: environment variable %<COLLECT_GCC%> must be set
hr: varijabla okoline %<COLLECT_GCC%> mora biti postavljena

en: environment variable %<COLLECT_GCC_OPTIONS%> must be set
hr: varijabla okoline %<COLLECT_GCC_OPTIONS%> mora biti postavljena

en: environment variable %<COLLECT_LTO_WRAPPER%> must be set
hr: varijabla okoline %<COLLECT_LTO_WRAPPER%> mora imati postavku

en: environment variable %qs not defined
hr: varijabla okruženja %qs nije definirana

en: environment variable COLLECT_GCC_OPTIONS must be set
hr: varijabla okoline COLLECT_GCC_OPTIONS mora biti postavljena

en: environment variable DJGPP not defined
hr: varijabla okruženja DJGPP nije definirana

en: environment variable DJGPP points to corrupt file %qs
hr: varijabla okruženja DJGPP ukazuje na oštećenu datoteku %qs

en: environment variable DJGPP points to missing file %qs
hr: varijabla okruženja DJGPP ukazuje na datoteku %qs koje nema

en: error
hr: greška

en: error in arguments to spec function %qs
hr: greška u argumentima za spec funkciju %qs

en: error:
hr: greška:

en: error: unable to open '%s' for writing: %s
hr: greška: ‘%s’ nije moguće otvoriti za pisanje: %s

en: errors during merging of translation units
hr: greške pri spajanju prijevodnih jedinica

en: exception '%s'
hr: iznimka ‘%s’

en: existing declaration here with no tags
hr: postojeća deklaracija je ovdje bez oznakam

en: existing declaration here with tags %qE
hr: postojeća deklaracija je ovdje s oznakama %qE

en: existing default declared here
hr: postojeća zadana vrijednost (default) deklarirana je ovdje

en: expected %<"%>
hr: očekivan je %<"%>

en: expected %<#pragma omp scan%>
hr: očekivano je %<#pragma omp scan%>

en: expected %<#pragma omp section%> or %<}%>
hr: očekivano je %<#pragma omp section%> ili %<}%>

en: expected %<(%>
hr: očekivano je %<(%>

en: expected %<(%> at %C
hr: očekivano je %<(%> pri %C

en: expected %<)%>
hr: očekivano je %<)%>

en: expected %<)%> at %C
hr: očekivano je %<)%> pri %C

en: expected %<)%> or %<,%>
hr: očekivano %<)%> or %<,%>

en: expected %<,%>
hr: očekivano je %<,%>

en: expected %<,%> or %<)%>
hr: očekivano je %<,%> ili %<)%>

en: expected %<,%> or %<]%>
hr: očekivan je %<,%> ili %<]%>

en: expected %<.%>
hr: očekivano je %<.%>

en: expected %<:%>
hr: očekivano je %<:%>

en: expected %<:%> at %C
hr: očekivano je %<:%> pri %C

en: expected %<:%> or %<)%>
hr: očekivano je %<:%> ili %<)%>

en: expected %<;%>
hr: očekivano je %<;%>

en: expected %<;%>, %<,%> or %<)%>
hr: očekivano je %<;%>, %<,%> ili %<)%>

en: expected %<<%>
hr: očekivano je %<<%>

en: expected %<=%>
hr: očekivano je %<=%>

en: expected %<=%> at %C
hr: očekivano je %<=%> pri %C

en: expected %<==%> comparison in %<if%> condition
hr: očekivan je %<==%> usporedba u uvjetu %<if%>

en: expected %<>%>
hr: očekivano je %<>%>

en: expected %<@end%>
hr: očekivano je %<@end%>

en: expected %<[%>
hr: očekivano je %<[%>

en: expected %<]%>
hr: očekivano je %<]%>

en: expected %<acq_rel%>, %<acquire%>, %<relaxed%>, %<release%> or %<seq_cst%>
hr: očekivano je %<acq_rel%>, %<acquire%>, %<relaxed%>, %<release%> ili %<seq_cst%>

en: expected %<allocator%> or %<align%>
hr: očekivano je %<allocator%> ili %<align%>

en: expected %<ancestor%> or %<device_num%>
hr: očekivano je %<ancestor%> ili %<device_num%>

en: expected %<at%>, %<severity%> or %<message%> clause
hr: očekivano je %<at%>, %<severity%> ili %<message%> klauzula

en: expected %<auto%>
hr: očekivano je %<auto%>

en: expected %<auto%> or %<decltype(auto)%> after %qE
hr: očekivano je %<auto%> ili %<decltype(auto)%> iza %qE

en: expected %<class%> or %<typename%>
hr: očekivano je %<class%> ili %<typename%>

en: expected %<class%>, %<typename%>, or %<template%>
hr: očekivano je %<class%>, %<typename%> ili %<template%>

en: expected %<co_yield%>
hr: očekivano je %<co_yield%>

en: expected %<concurrent%>
hr: očekivano je %<concurrent%>

en: expected %<data%>
hr: očekivano je %<data%>

en: expected %<data%> after %<#pragma acc %s%>
hr: očekivano je %<data%> iza %<#pragma acc %s%>

en: expected %<data%>, %<update%>, %<enter%> or %<exit%>
hr: očekivano je %<data%>, %<update%>, %<enter%> ili %<exit%>

en: expected %<declare target%> or %<assumes%>
hr: očekivano %<declare target%> ili %<assumes%>

en: expected %<declare%> or %<assumes%>
hr: očekivano %<declare%> ili %<assumes%>

en: expected %<depend%>, %<destroy%> or %<update%> clause
hr: očekivano je %<depend%>, %<destroy%> ili %<update%> klauzula

en: expected %<directive%> or %<sequence%>
hr: očekivano je %<directive%> ili %<sequence%>

en: expected %<else%>
hr: očekivano %<else%>

en: expected %<finally%> or %<catch%>
hr: očekivano je %<finally%> ili %<catch%>

en: expected %<for%> after %qs
hr: očekivano je %<for%> iza %qs

en: expected %<fr%> or %<attr%> preference selector
hr: očekivan je %<fr%> ili selektor preferencija %<attr%>

en: expected %<host%>, %<nohost%> or %<any%>
hr: očekivano je %<host%>, %<nohost%> ili %<any%>

en: expected %<in%>, %<out%>, %<inout%>, %<mutexinoutset%> or %<inoutset%>
hr: očekivano %<in%>, %<out%>, %<inout%>, %<mutexinoutset%> ili %<inoutset%>

en: expected %<inclusive%> or %<exclusive%> clause
hr: očekivano je %<inclusive%> ili %<exclusive%> klauzula

en: expected %<interop%>
hr: očekivano je %<interop%>

en: expected %<interop%> at %C
hr: očekivano je %<interop%> pri %C

en: expected %<match%>, %<adjust_args%> or %<append_args%> at %C
hr: očekivan je %<match%>, %<adjust_args%> ili %<append_args%> pri %C

en: expected %<match%>, %<adjust_args%> or %<append_args%> clause
hr: očekivano je %<match%>, %<adjust_args%> ili %<append_args%> klauzula

en: expected %<none%> or %<present%>
hr: očekivano je %<none%> ili %<present%>

en: expected %<none%>, %<shared%>, %<private%> or %<firstprivate%>
hr: očekivano je %<none%>, %<shared%>, %<private%> ili %<firstprivate%>

en: expected %<nothing%> or %<need_device_ptr%>
hr: očekivano je %<nothing%> ili %<need_device_ptr%>

en: expected %<nothing%> or %<need_device_ptr%> followed by %<:%>
hr: očekivano je %<nothing%> ili %<need_device_ptr%> slijeđen s/sa %<:%>

en: expected %<nothing%>, %<need_device_ptr%> or %<need_device_addr%> at %C
hr: očekivano je %<nothing%>, %<need_device_ptr%> ili %<need_device_addr%> pri %C

en: expected %<point%>
hr: očekivano je %<point%>

en: expected %<prefer_type%>, %<target%>, or %<targetsync%>
hr: očekivano je  %<prefer_type%>, %<target%> ili %<targetsync%>

en: expected %<read%>, %<write%>, %<update%>, or %<capture%> clause
hr: očekivano je %<read%>, %<write%>, %<update%>, ili %<capture%> klauzula

en: expected %<reproducible%> or %<unconstrained%>
hr: %<scalar%>, %<aggregate%> or %<pointer%>

en: expected %<scalar%>, %<aggregate%>, %<all%>
hr: očekivano je %<scalar%>, %<aggregate%>, %<all%>

en: expected %<scalar%>, %<aggregate%>, %<pointer%> or %<all%>
hr: očekivan je %<scalar%>, %<aggregate%>, %<pointer%> ili %<all%>

en: expected %<seq_cst%>, %<acq_rel%>, %<release%> or %<acquire%>
hr: očekivano je %<seq_cst%>, %<acq_rel%>, %<release%> ili %<acquire%>

en: expected %<seq_cst%>, %<acquire%> or %<relaxed%>
hr: očekivano je %<seq_cst%>, %<acquire%> ili %<relaxed%>

en: expected %<simd%>, %<reduction%>, %<target%> or %<variant%>
hr: očekivano je %<simd%>, %<reduction%>, %<target%> ili %<variant%>

en: expected %<sizes%>
hr: očekivano je %<sizes%>

en: expected %<target%>
hr: očekivano je %<target%>

en: expected %<teams%>, %<parallel%> or %<thread%>
hr: očekivano je %<teams%>, %<parallel%> ili %<thread%>

en: expected %<when%>, %<otherwise%>, or %<default%> at %C
hr: očekivan je %<when%>, %<otherwise%> ili %<default%> pri %C

en: expected %<when%>, %<otherwise%>, or %<default%> clause
hr: očekivano je %<when%>, %<otherwise%> ili %<default%> klauzula

en: expected %<while%>
hr: očekivano je %<while%>

en: expected %<{%>
hr: očekivano je %<{%>

en: expected %<{%> at %C
hr: očekivano je %<{%> at %C

en: expected %<}%>
hr: očekivano je %<}%>

en: expected %<}%> at %C
hr: očekivano je %<}%> at %C

en: expected %e but argument is of type %e
hr: očekivan je %e ali argument je tip %e

en: expected %i or more, found %i
hr: očekivano je %i ili više, pronađeno %i

en: expected %i, found %i
hr: očekivano je %i, pronađeno je %i

en: expected %qE selector name
hr: očekivano je ime selektora za %qE

en: expected %qT but pointer is of type %qT
hr: očekivan %qT ali pokazivač je tipa %qT

en: expected %qs or %qs
hr: očekivano je %qs ili %qs

en: expected %s or %s; got %s
hr: očekivan je %s ili %s; dobiven je %s

en: expected %s or %s; got bad token: %s
hr: očekivan je %s ili %s; dobiven je loš tokens %s

en: expected %s; got %s
hr: očekivan je %s; dobiven je %s

en: expected %s; got bad token: %s
hr: očekivan je %s; dobiven je loš token: %s

en: expected ...
hr: očekujemo ...

en: expected : at %C
hr: očekivano je : pri %C

en: expected OpenMP directive name
hr: očekivano je ime direktive OpenMP

en: expected a function name
hr: očekivano je ime funkcije

en: expected an OpenACC clause
hr: očekivana je OpenACC klauzula

en: expected an OpenMP clause
hr: očekivana je OpenMP klauzula

en: expected assumption clause
hr: očekivana je klauzula pretpostavki

en: expected at least one assumption clause
hr: očekivana je barem jedna klauzula pretpostavki

en: expected attribute before %<...%>
hr: očekivan je atribut ispred %<...%>

en: expected block index
hr: očekivan je indeks bloka

en: expected call expression
hr: očekivan je izraz poziva

en: expected case label
hr: Interna greška: expected case label

en: expected constant integer expression at %C
hr: očekivan je  konstantni cjelobrojni izraz pri %C

en: expected constant logical expression
hr: očekivan je konstantni logički izraz

en: expected constant offset
hr: očekivani je stalni (constant) pomak (offset)

en: expected constant offset for %<__MEM%> operand
hr: očekivani je konstantni pomak (offset) za operand %<__MEM%>

en: expected constant size
hr: očekivana je veličina konstante

en: expected constant step for %<__MEM%> operand
hr: očekivani je konstantni korak (step) za operand %<__MEM%>

en: expected context selector set name
hr: očekivano je ime konteksta skupa selektora

en: expected context selector set name at %C
hr: očekivano je ime konteksta skupa selektora za %C

en: expected contract level: %<default%>, %<audit%>, or %<axiom%>
hr: očekivana je razina kontrakta %<default%>, %<audit%> ili %<axiom%>

en: expected contract semantic or level
hr: očekivana je semantika ugovora ili očekivana razina

en: expected contract-role
hr: očekivana je ugovorna uloga

en: expected count value
hr: očekivana je vrijednost za količinu (broj)

en: expected directive name
hr: očekivano je ime direktive

en: expected end of line
hr: očekivan je kraj retka

en: expected frequency quality
hr: očekivana je frekvencija

en: expected frequency value
hr: očekivana je vrijednost frekvencije

en: expected function name
hr: očekivano je ime funkcije

en: expected function-name %<(%>
hr: očekivano je function-name %<(%>

en: expected identifier at %C
hr: očekivano je identifikator pri %C

en: expected integer
hr: očekivan je cijeli broj

en: expected label
hr: očekivana je oznaka

en: expected loop number
hr: očekivan je broj petlje

en: expected module-name
hr: očekivan je module-name

en: expected module-partition
hr: očekivan je module-partition

en: expected name at %C
hr: očekivano je ime pri %C

en: expected pointer in %qs clause
hr: očekivan je pokazivač (pointer) u %qs klauzuli

en: expected string literal or constant integer expression
hr: očekivan je literalni string ili konstantni cjelobrojni izraz

en: expected target-function call
hr: očekivan je poziv ciljane funkcije (target-function)

en: explicit instantiations are not permitted here
hr: eksplicitne instancije ovdje nisu dopuštene

en: explicit object member function only available with %<-std=c++23%> or %<-std=gnu++23%>
hr: eksplicitna funkcija člana objekta dostupna je samo s %<-std=c++23%> ili %<-std=gnu++23%>

en: explicit specializations are not permitted here
hr: eksplicitne specijalizacije ovdje nisu dopuštene

en: explicit template specialization cannot have a storage class
hr: eksplicitna specijalizacija predloška ne može imati klasu skladište (storage)

en: export-declarations are not permitted here
hr: izvozne deklaracije ovdje nisu dopuštene

en: exporting declaration %qD declared in unnamed namespace
hr: izvozimo deklariraciju %qD deklariranu u neimenovanom imeskom prostoru

en: exporting declaration %qD with internal linkage
hr: izvozimo deklariraciju %qD s internim povezivajem

en: extern variable is not name-independent
hr: vanjska varijabla nije neovisna o imenu

en: extra %<;%> outside of a function
hr: dodatni %<;%> je izvan funkcije

en: extraneous data at end of file
hr: dodatni čudni podaci na kraju datoteke

en: failed %s mapper %qs
hr: neuspješni %s ‘mapper’ %ss

en: failed compiling %s
hr: nije uspjelo kompilirati %s

en: failed to get exit status: %m
hr: nije uspjelo dobiti izlazni status: %m

en: failed to get process times: %m
hr: nije uspjelo dobiti izlazni status: %m

en: failed to initialize plugin %s
hr: nije uspjelo inicijalizirati plugin %s

en: failed to load binding %<%E%s%E%>
hr: nije uspjelo učitati vezanja %<%E%s%E%>

en: failed to load pendings for %<%E%s%E%>
hr: nije uspjelo učitati jedinice na čekanju za %<%E%s%E%>

en: failed to read compiled module: %s
hr: nije uspjelo pročitati kompilirani modul: %s

en: failed to split %qD for %<strub%>
hr: nije uspjelo razdijeliti %qD za %<strub%>

en: failed to split insn
hr: nije uspjelo razdijeliti instrukciju

en: failed to write compiled module: %s
hr: nije uspjelo zapisati kompilirani modul: %s

en: failure trying to reload:
hr: ponovno učitavanje nije uspjelo:

en: fatal error:
hr: fatalna greška:

en: field precision specifier
hr: specifikacija preciznosti polja

en: field width
hr: širina polja

en: field width in printf format
hr: širina polja u printf formatu

en: field width in scanf format
hr: širina polja u scanf formatu

en: field width in strfmon format
hr: širina polja u strfmon formatu

en: field width specifier
hr: specifikacija širine polja

en: fill character in strfmon format
hr: znak za ispunjavanje i strfmon formatu

en: find_enum(): Enum not found
hr: find_enum(): Enum nije nađen

en: first error appeared here
hr: ovdje se pojavila prva greška

en: first expression has type %qT
hr: prvi izraz ima tip %qT

en: floating constant misused
hr: konstanta s pomičnim zarezom (floating constant) korištena je na pogrešan način

en: for backward compatibility
hr: za kompatibilnost s ranijim verzijama

en: fr30_print_operand: invalid %%F code
hr: fr30_print_operand: nevaljani %%F kod

en: fr30_print_operand: invalid %%x code
hr: fr30_print_operand: nevaljani %%x kod

en: fr30_print_operand: invalid operand to %%A code
hr: fr30_print_operand: nevaljani operand ya %%A kod

en: fr30_print_operand: unhandled MEM
hr: fr30_print_operand: neobrađeni MEM

en: fr30_print_operand: unknown code
hr: fr30_print_operand: nepoznati kod

en: fr30_print_operand: unrecognized %%B code
hr: fr30_print_operand: neprepoznati %%B kod

en: fr30_print_operand: unrecognized %%b code
hr: fr30_print_operand: neprepoznati %%b kod

en: fr30_print_operand: unrecognized %%p code
hr: fr30_print_operand: neprepoznati %%p kod

en: fr30_print_operand_address: unhandled address
hr: fr30_print_operand_address: neobrađena adresa

en: function %q+F can never be inlined because it uses attributes conflicting with inlining
hr: funkcija %q+F ne može se nikada umetnuti jer koristi atribute koji su u sukobu s umetanjem (inlining)

en: function %qD redeclared as variable
hr: funkcija %qD je ponovno deklarirana kao varijabla

en: function body can be overwritten at link time
hr: preko tijela funkcije može biti prepisana prilikom povezivanja

en: function body not available
hr: tijelo funkcije nije dostupno

en: function has external linkage when the user requests only inlining static for live patching
hr: funkcija ima vanjske veze kada korisnik zatraži samo statički ‘inlining’ za krpanje uživo

en: function may return address of local variable
hr: funkcija može vratiti adresu lokalne varijable

en: function not considered for inlining
hr: funkcija se ne smatra kandidatom za umetanje (inlining).

en: function not declared inline and code size would grow
hr: funkcija nije deklarirana inline i veličina kȏda će porasti

en: function not inlinable
hr: funkcija nije inlinable

en: function not inline candidate
hr: funkcija nije inline kandidat

en: function parameter
hr: parametar funkcije

en: function return type cannot be function
hr: povratni tip funkcije ne može biti funkcija

en: function return types not compatible due to %<volatile%>
hr: povratni tipovi funkcija nisu kompatibilni zbog %<volatile%>

en: function returning a function
hr: funkcija vraća funkciju

en: function returning an array
hr: funkcija vraća polje

en: function returns address of local variable
hr: funkcija vraća adresu lokalne varijable

en: function returns an aggregate
hr: funkcija vraća agregat

en: function starts on a higher line number than it ends
hr: funkcija počinje na broju retka većem nego što završava

en: function symbol is not function
hr: simbol funkcije nije funkcija

en: function types not truly compatible in ISO C
hr: tipovi funkcija nisu kompatibilni s ISO C

en: function-scope %qs implicitly auto and declared %<__thread%>
hr: %qs opseg funkcije je implicitno auto i deklariran kao %<__thread%>

en: function-try-block body of %<constexpr%> constructor only available with %<-std=c++20%> or %<-std=gnu++20%>
hr: tijelo function-try-block  u %<constexpr%> constructor dostupno je samo s %<-std=c++20%> ili %<-std=gnu++20%>

en: gcc driver version %s %sexecuting gcc version %s
hr: inačica drajvera %s %s izvršava gcc inačicu %s

en: gcc version %s %s
hr: gcc inačica %s %s

en: generate a shared library from the module
hr: generira zajedničku (dijeljenu) biblioteku iz modula

en: generate the main function
hr: generira glavnu funkciju

en: gfc_basic_typename(): Undefined type
hr: gfc_basic_typename(): Nedefinirani tip

en: gfc_typename(): Undefined type
hr: gfc_typename(): Nedefinirani tip

en: gfortran does not support -E without -cpp
hr: gfortran ne podržava -E bez -cpp

en: grave accent %<`%> in format
hr: dijakritički znak (grave accent) %<`%> u formatu `

en: ignoring duplicate directory "%s"
hr: ignoriramo duplikat direktorija „%s”

en: ignoring large linear step
hr: ignoriramo veliki linearni korak

en: ignoring nonexistent directory "%s"
hr: ignoriramo nepostojeći direktorij „%s”

en: implied END DO
hr: implicirani END DO

en: in %<constexpr%> expansion of %qs
hr: u %<constexpr%> zamijeni %qs

en: in %s, at %s:%d
hr: n %s, pri %s:%d

en: in requirements
hr: u zahtjevima

en: in requirements with
hr: u zahtjevima s/sa

en: incompatible operand for '%%%c'
hr: nekompatibilan operand za ‘%%%c’

en: incompatible register operand for '%%%c'
hr: nekompatibilan operand registra za ‘%%%c’

en: incomplete application of insn
hr: Interna greška: incomplete application of insn

en: inconsistent number of popped arguments
hr: nedosljedan broj izbačenih argumenata

en: incorrect format in scaling, using 1/1
hr: nekorektni format u skaliranju, koristimo 1/1

en: incorrect insn:
hr: netočni insn:

en: inherited here
hr: naslijeđeno ovdje

en: initializing argument %P of %qD
hr: inicijaliziramo argument %P of %qD

en: inlining failed in call to %<always_inline%> %q+F: %s
hr: neuspješno umetanje (inlining) u pozivu %<always_inline%> %q+F: %s

en: inlining failed in call to %q+F: %s
hr: neuspješno umetanje (inlining) u pozivu %q+F: %s

en: input file %qs is the same as output file
hr: ulazna datoteka %qs je ista kao izlazna datoteka

en: insn does not satisfy its constraints:
hr: insn ne zadovoljava svoja ograničenja:

en: insn outside basic block
hr: insn izvan temeljnog bloka

en: insn with UID %i not found for operand %i (`%s') of insn %i
hr: insn s UID-om %i nije pronađen za operand %i („%s“) od insn %i

en: install: %s%s
hr: instalacija: %s%s

en: instruction never executed
hr: instrukcija nije nikada izvršena

en: internal call
hr: intern poziv

en: internal compiler error
hr: interna greška kompilatora

en: internal compiler error.  Bad address:
hr: interna greška kompilatora. Loša adresa:

en: internal compiler error.  Incorrect shift:
hr: interna greška kompilatora. Netočni pomak (shift):

en: internal compiler error.  Unknown mode:
hr: interna greška kompilatora. Nepozat način rada:

en: internal compiler error:
hr: interna greška kompilatora:

en: internal compiler error: error reporting routines re-entered.
hr: Interna greška kompilatora: rutine za prijavu grešaka iznova prozvane.

en: internal unit in WRITE
hr: interna jedinica u WRITE

en: invalid %%-code
hr: neispravni %%-kȏd

en: invalid %%A value
hr: nevaljana %%A vrijednost

en: invalid %%C value
hr: nevaljana %%C vrijednost

en: invalid %%E value
hr: nevaljana %%E vrijednost

en: invalid %%J value
hr: nevaljana %%J vrijednost

en: invalid %%L value
hr: nevaljana %%L vrijednost

en: invalid %%M value
hr: nevaljana %%M vrijednost

en: invalid %%N value
hr: nevaljana %%N vrijednost

en: invalid %%P value
hr: nevaljana %%P vrijednost

en: invalid %%R value
hr: nevaljana %%R vrijednost

en: invalid %%U value
hr: nevaljana %%U vrijednost

en: invalid %%V value
hr: nevaljana %%V vrijednost

en: invalid %%e value
hr: nevaljana %%e vrijednost

en: invalid %%h value
hr: nevaljana %%h vrijednost

en: invalid %%m value
hr: nevaljana %%m vrijednost

en: invalid %%r value
hr: nevaljana %%r vrijednos

en: invalid %%s value
hr: nevaljana %%s vrijednost

en: invalid %%t value
hr: nevaljani %%t kȏd

en: invalid %%xn code
hr: nevaljani %%xn kȏd

en: invalid %%z value
hr: nevaljani %%z kȏd

en: invalid %qs offset operator
hr: nevaljani offset operator %qs

en: invalid %qs size argument in load
hr: nevaljan argument veličine %qs za učitavanje

en: invalid 'asm':
hr: nevaljani ‘asm’:

en: invalid (pointer) operands %qs
hr: nevaljani operandi (pokazivača) %qs

en: invalid JSON syntax
hr: nevaljana JSON sintaksa

en: invalid JSON token: %s
hr: nevaljani JSON token: %s

en: invalid UNSPEC as operand: %d
hr: nevaljani UNSPEC kao operand: %d

en: invalid address in operand
hr: nevaljana adresa u operandu

en: invalid address mode
hr: nevaljani način adresiranja

en: invalid address operand in %qs
hr: nevaljani adresni operator za %qs

en: invalid argument %qs for %<-mharden-sls=%>
hr: nevaljani argument %qs za %<-mharden-sls=%>

en: invalid argument %qs for %qs
hr: nevaljani argument %qs za %qs

en: invalid argument %qs to %<-fsearch-include-path%>
hr: nevaljani argument %qs za %<-fsearch-include-path%>

en: invalid arguments
hr: nevaljani argumenti

en: invalid block index
hr: nevaljani indeks bloka

en: invalid built-in function at expansion
hr: nevaljana ugrađena funkcija prilikom proširenja

en: invalid cc output constraint: %qs
hr: nevaljano cc izlazno ograničenje: %qs

en: invalid constant
hr: nevaljana konstanta

en: invalid constraints for operand
hr: nevaljano ograničenje za operand

en: invalid conversion from type %<_Float16%> without option %<-msse2%>
hr: nevaljana konverzija od tipa %<_Float16%> bez opcije %<-msse2%>

en: invalid conversion from type %<__bf16%> without option %<-msse2%>
hr: nevaljana konverzija od tipa %<__bf16%> bez opcije %<-msse2%>

en: invalid conversion from type %<bfloat16_t%>
hr: nevaljana konverzija od tipa %<bfloat16_t%>

en: invalid conversion from type %<mfloat8_t%>
hr: nevaljana konverzija od tipa %<mfloat8_t%>

en: invalid conversion to type %<_Float16%> without option %<-msse2%>
hr: nevaljana konverzija u tip %<_Float16%> bez opcije %<-msse2%>

en: invalid conversion to type %<__bf16%> without option %<-msse2%>
hr: nevaljana konverzija u tip %<__bf16%> bez opcije %<-msse2%>

en: invalid conversion to type %<bfloat16_t%>
hr: nevaljana konverzija u tip %<bfloat16_t%>

en: invalid conversion to type %<mfloat8_t%>
hr: nevaljana konverzija u tip %<mfloat8_t%>

en: invalid depend kind
hr: nevaljana vrsta ovisnosti

en: invalid doacross kind
hr: nevaljana ‘doacross’ vrsta

en: invalid embedcfg: Files entry is not a string
hr: nevaljani embedcfg: Files unos nije string

en: invalid embedcfg: Files is not a JSON object
hr: nevaljani embedcfg: Files nije JSON objekt

en: invalid embedcfg: Patterns entry is not an array
hr: nevaljani embedcfg: Patterns unos nije polje

en: invalid embedcfg: Patterns is not a JSON object
hr: nevaljani embedcfg: Patterns nije JSON objekt

en: invalid embedcfg: duplicate Patterns entry
hr: nevaljani embedcfg: duplikat Patterns unosa

en: invalid embedcfg: missing Files
hr: nevaljani embedcfg: nema Files

en: invalid embedcfg: missing Patterns
hr: nevaljani embedcfg: manjka Patterns

en: invalid embedcfg: not a JSON object
hr: nevaljani embedcfg: nije JSON objekt

en: invalid encoding prefix in literal operator
hr: nevaljani prefiks kodirānja u literalnom operatoru

en: invalid expression as operand
hr: nevaljani izraz kao operand

en: invalid expression for static array dimension: %s
hr: nevaljani izraz za statičko polje (array) dimenzije: %s

en: invalid hex digit
hr: nevaljana hex znamenka

en: invalid insn:
hr: nevaljani insn:

en: invalid line in the resolution file
hr: nevaljani redak u resolution datoteci

en: invalid map kind
hr: nevaljana vrsta dodjele

en: invalid new-expression of abstract class type %qT
hr: nevaljani new-izraz apstraktne klase vrste %qT

en: invalid offset operand in %qs
hr: nevaljani offset operand u %qs

en: invalid operand
hr: nevaljani operand

en: invalid operand %%xn code
hr: nevaljani operand %%xn kȏd

en: invalid operand address
hr: nevaljani operand adrese

en: invalid operand code '%c'
hr: nevaljani operand kȏd ‘%c’

en: invalid operand for %%N code
hr: nevaljani operand za %%N kȏd

en: invalid operand for %%N or %%S code
hr: nevaljani operand za %%N ili %%S kȏd

en: invalid operand for %%s code
hr: nevaljani operand za %%s kȏd

en: invalid operand for '%%%c'
hr: nevaljani operand za ‘%%%c’

en: invalid operand for 'A' modifier
hr: nevaljani operand za ‘A’ modifikator

en: invalid operand for 'D' modifier
hr: nevaljani operand za ‘D’ modifikator

en: invalid operand for 'H' modifier
hr: nevaljani operand za ‘H’ modifikator

en: invalid operand for 'O' modifier
hr: nevaljani operand za ‘O’ modifikator

en: invalid operand for 'T' modifier
hr: nevaljani operand za ‘T’ modifikator

en: invalid operand for 'b' modifier
hr: nevaljani operand za ‘b’ modifikator

en: invalid operand for 'e' modifier
hr: nevaljani operand za ‘e’ modifikator

en: invalid operand for 'm' modifier
hr: nevaljani operand za ‘n’ modifikator

en: invalid operand for 'o' modifier
hr: nevaljani operand za ‘o’ modifikator

en: invalid operand for 'p' modifier
hr: nevaljani operand za ‘p’ modifikator

en: invalid operand for 'z' modifier
hr: nevaljani operand za ‘z’ modifikator

en: invalid operand for code '%c'
hr: nevaljani operand za kȏd ‘%c’

en: invalid operand modifier letter
hr: nevaljano slovo (letter) korišteno kao modifikator operanda

en: invalid operand output code
hr: nevaljani izlazni kȏd operanda

en: invalid operand prefix '%%%c'
hr: nevaljani prefiks operanda ‘%%%c’

en: invalid operand size for operand code '%c'
hr: nevaljana veličina operanda za operand kȏd ‘%c’

en: invalid operand size for operand code 'O'
hr: nevaljana veličina operanda za operand kȏd ‘O’

en: invalid operand size for operand code 'z'
hr: nevaljana veličina operanda za operand kȏd ‘z’

en: invalid operand to %%H/%%L code
hr: nevaljani operand za %%H%%L kȏd

en: invalid operand to %%M code
hr: nevaljani operandi za %%M kȏd

en: invalid operand to %%O code
hr: nevaljani operand za %%O kȏd

en: invalid operand to %%R code
hr: nevaljani operand za %%R kȏd

en: invalid operand to %%U code
hr: nevaljani operand za %%U kȏd

en: invalid operand to %%V code
hr: nevaljani operand za %%V kȏd

en: invalid operand to %%Z code
hr: nevaljani operand za %%Z kȏd

en: invalid operand to %%p code
hr: nevaljani operand za %%p kȏd

en: invalid operand to %%s code
hr: nevaljani operand za %%s kȏd

en: invalid operand to %%z code
hr: nevaljani operand za %%z kȏd

en: invalid operand type used with operand code '%c'
hr: nevaljani tip operanda korišten s operandom kȏda ‘%c’

en: invalid operands to %%c code
hr: nevaljani operandi za %%c kȏd

en: invalid operands to binary %s (have %e and %e)
hr: nevaljani operandi za %s (ima %e i %e)

en: invalid operation
hr: Interna greška: invalid operation

en: invalid order in asm node %i
hr: krivi poredak u asm čvoru %i

en: invalid position or size operand to %qs
hr: nevaljana pozicija ili veličina operanda za %qs

en: invalid register number for 'N' modifier
hr: nevaljani broj registra za ‘N’ modifikator

en: invalid regular expression %qs in %qs
hr: nevaljani regularni izraz %qs u %qs

en: invalid relocation
hr: nevaljana relokacija

en: invalid resolution in the resolution file
hr: nevaljana rezolucija u resolution datoteci

en: invalid shift operand
hr: nevaljani operand pomaka (shift)

en: invalid slice of map
hr: nevaljani iskječak mape

en: invalid storage class for function %qE
hr: nevaljana klasa skladište (storage) za funkciju %qE

en: invalid system register name %qs
hr: nevaljano ime sustavnog registra %qs

en: invalid third argument
hr: treći argument nije valjan

en: invalid type for cc output constraint
hr: nevaljani tip za cc izlazno ograničenje

en: invalid type of %<__MEM%> operand
hr: nevaljana vrsta operanda %<__MEM%>

en: invalid use of concept-name %qD
hr: nevaljana upotreba %<concept-name%> %qD

en: invalid use of constrained %<auto%> type
hr: nevaljana upotreba ograničenog %<auto%> tipa

en: invalid use of type
hr: nevaljana upotreba tipa

en: invalid vector constant
hr: nevaljana vektorska konstanta

en: invalid vector immediate
hr: nevaljana vektorska konstanta

en: invalid vector operand
hr: nevaljani vektorski operand

en: invalid zero extract
hr: nevaljani nula ekstrakt

en: it is defined as a pointer in different address space in another translation unit
hr: to je definirano kao pokazivač u različitom adresnom prostoru u drugoj prevodilačkoj jedinici

en: it is defined as a pointer to different type in another translation unit
hr: to je definirano kao pokazivač na drugačiji način u drugoj prevodilačkoj jedinici

en: keyword %<typename%> not allowed in this context (a qualified member initializer is implicitly a type)
hr: ključna riječ %<typename%> nije dopuštena u ovom kontekstu (kvalificirani inicijalizator člana je implicitno tip)

en: keyword %<typename%> not allowed in this context (the base class is implicitly a type)
hr: ključna riječ %<typename%> nije dopuštena u ovom kontekstu (osnovna klasa je implicitno tip)

en: keyword %<typename%> not allowed outside of templates
hr: ključna riječ %<typename%> nije dopuštena izvan predložaka

en: label at end of compound statement only available with %<-std=c++23%> or %<-std=gnu++23%>
hr: oznaka na kraju složene naredbe (statement) dostupna je samo s/sa %<-std=c++23%> or %<-std=gnu++23%>

en: label definition in %<constexpr%> function only available with %<-std=c++23%> or %<-std=gnu++23%>
hr: definicija oznake u funkciji %<constexpr%> je dostupna samo s %<-std=c++23%> or %<-std=gnu++23%>

en: lambda declared here
hr: lambda je deklarirana ovdje

en: large integer implicitly truncated to unsigned type
hr: veliki cijeli broj implicitno skraćen na 'unsigned' tip

en: left precision
hr: lijeva preciznost

en: left precision in strfmon format
hr: lijeva preciznost u strfmon formatu

en: length modifier
hr: modifikator dužine

en: length modifier in printf format
hr: modifikator dužine u prinf formatu

en: length modifier in scanf format
hr: dužina modifikatora u scanf formatu

en: libraries: %s
hr: biblioteke: %s

en: live patching (with %qs) is not supported with LTO
hr: ‘live patching’ (s %qs) nije podržan s LTO

en: loop name defined here
hr: ime petlje je definirano ovdje

en: loop nest expected
hr: petlja nije očekivana

en: macro name missing after %qs
hr: ime makroa nedostaje iza %qs

en: malformed %<COLLECT_GCC_OPTIONS%>
hr: deformirani %<COLLECT_GCC_OPTIONS%>

en: malformed spec function arguments
hr: loši argumenti za spec funkciju

en: malformed spec function name
hr: loše ime za spec funkciju

en: may not use both -EB and -EL
hr: -EB i -EL ne smiju se zajedno koristiti

en: may not use both -m32 and -m64
hr: -m32 i -m64 ne smiju se zajedno koristiti

en: md5_stream failed
hr: md5_stream nije uspio

en: min partition size cannot be greater than max partition size
hr: najmanja particija ne može biti veća od najveće particije

en: mismatching parens
hr: neslaganje zagrada

en: missing device or architecture after %qs
hr: nedostaje uređaj ili arhitektura iza %qs

en: missing directory: %s
hr: nedostaje directorij: %s

en: missing feature or flag for %qs
hr: nedostaje značajka ili flag za %qs

en: missing filename after %qs
hr: ime datoteke nedostaje iza %qs

en: missing format after %qs
hr: nema formata iza %qs

en: missing header name
hr: nedostaje ime zaglavlja

en: missing makefile target after %qs
hr: nedostaje makefile cilj iza %qs

en: missing mapper
hr: nedostaje ‘mapper’

en: missing module name
hr: nedosate ime modula

en: missing operand
hr: nema operanda

en: missing output path after %qs
hr: nema izlazne staze iza %qs

en: missing path after %qs
hr: nedostaje staza (path) iza %qs

en: missing required %<target%> and/or %<targetsync%> modifier
hr: nedostaje zahtijevani %<target%> i/ili %<targetsync%> modifikator

en: missing resolution data for %s
hr: nema resolution podataka za %s

en: modified here
hr: izmijenjeno ovdje

en: modifier 'N' require register operand
hr: modifikator ‘N’ zahtijeva operand registra

en: multilib exclusion %qs is invalid
hr: nevaljani ‘multilib’ isključenje %qs

en: multilib select %qs %qs is invalid
hr: nevaljani ‘multilib’ odabir %qs %qs

en: multilib select %qs is invalid
hr: nevaljani ‘multilib’ odabir %qs

en: multiple cc output constraints not supported
hr: višestruka cc izlazna ograničenja nisu podržana

en: multiple linear modifiers
hr: višekratni linearni modifikatori

en: multiple prevailing defs for %qE
hr: nekoliko prevladavajućih definicija za %qE

en: multiple storage classes in declaration of %qs
hr: nekoliko klasa skladište (storage) u deklaraciji od %qs

en: multiple storage classes in declaration specifiers
hr: nekoliko klasa skladište (storage) u specifikatorima deklaracija

en: name-independent declarations only available with %<-std=c++2c%> or %<-std=gnu++2c%>
hr: deklaracije neovisne o imenu dostupne su samo s %<-std=c++2c%> ili %<-std=gnu++2c%>

en: need %<typename%> before %<%T::%D::%E%> because %<%T::%D%> is a dependent scope
hr: treba %<typename%> prije %<%T::%D::%E%> zato jer je %<%T::%D%> ovisan o desegu

en: need %<typename%> before %<%T::%E%> because %qT is a dependent scope
hr: treba %<typename%> prije %<%T::%E%> zato jer je %qT ovisan o desegu

en: need %<typename%> before %qE because %qT is a dependent scope
hr: treba %<typename%> prije %qE zato jer je %qT ovisan o desegu

en: negative insn length
hr: negativna insn duljina

en: negative integer implicitly converted to unsigned type
hr: negativni cijeli broj implicitno pretvoren u 'unsigned' tip

en: nested function
hr: ugniježđena funkcije

en: nested function %qs declared %<extern%>
hr: ugniježđena funkcija %qs je deklarirana kao %<extern%>

en: new in Fortran 2003
hr: novo u Fortran 2003

en: new in Fortran 2008
hr: novo u Fortran 2008

en: new in Fortran 2018
hr: novo u Fortran 2018

en: new in Fortran 2023
hr: novo u Fortran 2023

en: new in Fortran 95
hr: novo u Fortran 95

en: no %<FUNCTION_PROFILER%> for CRIS
hr: nema %<FUNCTION_PROFILER%> za CRIS

en: no LTRANS output list filename provided
hr: nije navedeno ime datoteke za LTRANS izlazni popis

en: no arguments for spec function
hr: nema argumenata za spec funkciju

en: no class name specified with %qs
hr: ime klase nije specificirano s %qs

en: no constructors
hr: nijedan constructor nije pronađen

en: no destructors
hr: nema destructors

en: no functions named %qD
hr: nema funkcije nazvane %qD

en: no type or storage class may be specified here,
hr: ovdje se ne smije specificirati ni tip ni klasa skladište (storage),

en: no viable destructor for %qT
hr: nema održivog destructor za %qT

en: non-function alias definitions not supported in this configuration
hr: non-function alias definicije nisu podržane u ovoj konfiguraciji

en: normalization cannot co-exist with scaling
hr: normalizacija ne može koegzistirati sa skaliranjem

en: note
hr: napomena

en: note:
hr: napomena:

en: obsolescent in Fortran 95
hr: zastarjelo u Fortran 95

en: obsolete FPA format code '%c'
hr: zastarjeli FPA format kȏda ‘%c’

en: obsolete Maverick format code '%c'
hr: zastarjela Maverick format kȏd ‘%c’

en: offload dimension out of range (%d)
hr: dimenzija rasterećenja (offload) je izvan granica (%d)

en: open %s failed: %s
hr: nije uspjelo otvoriti %s: %s

en: opening LTRANS output list %s: %m
hr: otvaramo LTRANS izlazni popis %s: %m

en: opening output file %qs: %s
hr: otvaramo izlaznu datoteku %qs: %s

en: operand is not a condition code, invalid operand code '%c'
hr: operand nije kȏd uvjeta, nevaljani operand kȏd ‘%c’

en: operand is not a condition code, invalid operand code 'D'
hr: operand nije kȏd uvjeta, nevaljani operand kȏd ‘D’

en: operand is not a condition code, invalid operand code 'Y'
hr: operand nije kȏd uvjeta, nevaljani operand kȏd ‘Y’

en: operand is not a specific integer, invalid operand code 'R'
hr: operand nije određeni cijeli broj, nevaljani operand kȏd ‘R’

en: operand is not a specific integer, invalid operand code 'r'
hr: operand nije određeni cijeli broj, nevaljani operand kȏd ‘r’

en: operand is not an integer, invalid operand code 'K'
hr: operand nije cijeli broj, nevaljani operand kȏd ‘K’

en: operand is not an integer, invalid operand code 'R'
hr: operand nije cijeli broj, nevaljani operand kȏd ‘R’

en: operand is not an offsettable memory reference, invalid operand code 'H'
hr: operand nije pokretljiva (offsettable) referencija memorije, nevaljani operand kȏd ‘H’

en: operand number missing after %%-letter
hr: broj operanda nedostaje nakon %%-letter

en: operand number out of range
hr: broj operanda je izvan raspona

en: operand types are %qT and %qT
hr: vrste operanda su %qT i %qT

en: operands to %T/%t must be reg + const_int:
hr: operandi za %T/%t moraju biti reg + const_int:

en: operation not permitted on type %<_Float16%> without option %<-msse2%>
hr: nelegalna operacija na tipu %<_Float16%> bez opcije %<-msse2%>

en: operation not permitted on type %<__bf16%> without option %<-msse2%>
hr: nelegalna operacija na tipu%<__bf16%> bez opcije %<-msse2%>

en: operation not permitted on type %<bfloat16_t%>
hr: nelegalna operacija na tipu %<bfloat16_t%>

en: operation not permitted on type %<mfloat8_t%>
hr: operacija nije dopuštena na tipu %<mfloat8_t%>

en: option missing after %qs
hr: nedostaje opcija iza %qs

en: options or targets=options missing after %qs
hr: nedostaju opcije ili targets=opcije iza %qs

en: ordered argument needs positive constant integer expression
hr: ‘ordered’ argument treba biti pozitivni, cjelobrojni izraz

en: original declaration here
hr: originalna deklaracija ovdje

en: originally indirect function call not considered for inlining
hr: početni neizravni poziv funkcije ne uzima se u obzir za umetanje (inlining)

en: output filename may not be empty
hr: izlazna datoteka ne smije biti prazna

en: overflow in implicit constant conversion
hr: preljev u implicitnoj pretvorbi konstante

en: pack index is not an integral constant
hr: ‘pack’ indeks nije integralna konstanta

en: pack index is out of range
hr: ‘pack’ indeks je izvan raspona

en: pack indexing only available with %<-std=c++2c%> or %<-std=gnu++2c%>
hr: ‘pack’ indeksiranje dostupno je samo s/sa %<-std=c++2c%> ili %<-std=gnu++2c%>

en: parameter declaration before lambda declaration specifiers only optional with %<-std=c++23%> or %<-std=gnu++23%>
hr: deklaracija parametara prije specifikaora lambda deklaracije nije obavezna samo s/sa %<-std=c++23%> ili %<-std=gnu++23%>

en: parameter declaration before lambda exception specification only optional with %<-std=c++23%> or %<-std=gnu++23%>
hr: deklaracija parametra prije specifikacije lambda iznimke nije obvezna samo s/sa %<-std=c++23%> ili %<-std=gnu++23%>

en: parameter declaration before lambda trailing return type only optional with %<-std=c++23%> or %<-std=gnu++23%>
hr: deklaracija parametra prije lambda zaostajućeg tipa povrata nije obvezna samo s/sa %<-std=c++23%> ili %<-std=gnu++23%>

en: parameter declaration before lambda transaction qualifier only optional with %<-std=c++23%> or %<-std=gnu++23%>
hr: deklaracija parametra prije kvalifikatora lambda transakcije nije obvezna samo s/sa %<-std=c++23%> ili %<-std=gnu++23%>

en: path:
hr: staza:

en: pedwarn
hr: pedwarn (pedantno upozorenje)

en: permerror
hr: permerror (trajna pogreška)

en: placeholder constraints not satisfied
hr: ograničenja rezerviranog mjesta nisu zadovoljena

en: pointed-to object declared here
hr: pointed-to objekt deklariran ovdje

en: pointer
hr: pokazivač

en: precision
hr: preciznost

en: precision in printf format
hr: preciznost u printf formatu

en: predicated Thumb instruction
hr: predviđena Thumb instrukcija

en: predicated instruction in conditional sequence
hr: predviđena instrukcija u uvjetnoj sekvenciji

en: prefix attributes are ignored before %<@%D%>
hr: atributi prefiksa su zanemareni prije %<@%D%>

en: previous contract here
hr: prethodni kontrakt ovdje

en: previously declared here
hr: ranije deklarirana ovdje

en: previously declared here without exporting
hr: ranije deklarirana ovdje bez izvoza (exporting)

en: previously declared in global module
hr: ranije deklarirano u globalnom modulu

en: previously declared in module %qs
hr: ranije deklarirano u modulu %qs

en: previously defined here
hr: ranije definiran ovdje

en: previously defined here as %s
hr: ranije definirana tu kao %s

en: profiler support for VxWorks
hr: podrška za profiler za VxWorks

en: profiling is not yet implemented for this architecture
hr: profiliranje još nije implementirano za ovu arhitekturu

en: programs: %s
hr: programi: %s

en: property must be a constant integer expression at %L
hr: svojstvo mora biti konstantni cjelobrojni izraz pri %L

en: property must be a constant logical expression at %L
hr: svojstvo mora biti konstantni logički izraz pri %L

en: property must be a logical expression at %L
hr: svojstvo mora biti logički izraz pri %L

en: property must be an integer expression at %L
hr: svojstvo mora biti cjelobrojni izraz prior %L

en: property must be integer expression
hr: svojstvo (property) mora biti cjelobrojni izraz

en: reading CMI %qs
hr: čitamo CMI %qs

en: reading ddoc file %s: %m
hr: čitamo ddoc datoteku %s: %m

en: recursive inlining
hr: recurzivni inlining (umetanje)

en: recursively required by substitution of %qS
hr: rekurzivni zahtjev substitucije %qS

en: recursively required from %q#D
hr: rekurzivni zahtjev od %q#D

en: recursively required from here
hr: rekurzivni zahtjev odavde

en: redeclaration of %q#D with different constraints
hr: ponovljena deklaracija %q#D s drugačijim ograničenjima

en: redeclaration of %qD with different constraints
hr: ponovna deklaracija %qD s drukčijim ograničenjima

en: redeclared here
hr: ponovno deklarirano ovdje

en: redefined extern inline functions are not considered for inlining
hr: Funkcije redefinirane kao izvana umetnute ne smatraju se kandidatima za umetanje (inlining).

en: redefinition of %q#D
hr: redefiniran od %q#D

en: reference to %qD is not a constant expression
hr: referencija za %qD nije konstantni izraz

en: rename spec %s to %s
hr: preimenuje spec %s na %s

en: requested alignment is not a constant
hr: zatraženo poravnanje nije konstanta

en: requested alignment is too large
hr: traženo poravnanje je preveliko

en: required by substitution of %qS
hr: zahtjev substitucije %qS

en: required by the constraints of %q#D
hr: potrebno zbog ograničenja %q#D

en: required for the satisfaction of %qE
hr: potrebno za udovoljenje %qE

en: required from %q#D
hr: zahtjev od %q#D

en: required from here
hr: zahtjev odavde

en: resolution sub id %wx not in object file
hr: rezolucija Sub-ID %wx nije u objektnoj datoteci

en: return not followed by barrier
hr: return nije praćen barijerom

en: return type of function
hr: vrati tip funkcije

en: right precision
hr: desna preciznost

en: right precision in strfmon format
hr: desna preciznost u strfmon formatu

en: rx200 cpu does not have FPU hardware
hr: rx200 CPU nema FPU hardver

en: say %<typename %E%> if a type is meant
hr: recite %<typename %E%> ako se misli na tip

en: scaling cannot co-exist with normalization, skipping
hr: skaliranje ne može koegzistirati s normalizacijom, preskačemo

en: scope opened here
hr: doseg je otvoren ovdje

en: second argument must be a const
hr: drugi argument mora biti konstanta (const)

en: second expression has type %qT
hr: drugi izraz ima tip %qT

en: section type conflict for section %qs
hr: konflikt tipa odjeljka za odjeljak %qs

en: selected function declared here
hr: odabrana funkcija deklarirana je ovdje

en: shared and mdll are not compatible
hr: shared i mdll nisu kompatibilni

en: size of %qD differ from the size of original declaration
hr: veličina %qD nije ista originalnoj deklaraciji

en: size of %qs (%wd) differ from its declared size (%wd)
hr: veličina %qs (%wd) je različita od deklarirane veličine (%wd)

en: soft-float and long-double-128 are incompatible
hr: soft-float i long-double-128 sy nekompatibilni

en: sorry, unimplemented
hr: nije implementirano:

en: sorry, unimplemented:
hr: nije implementirano:

en: spec %qs has invalid %<%%0%c%>
hr: spec %qs ima nevaljani %<%%0%c%>

en: spec %qs has invalid %<%%@%c%>
hr: spec %qs ima nevaljani %<%%@%c%>

en: spec %qs has invalid %<%%W%c%>
hr: spec %qs ima nevaljani %<%%W%c%>

en: spec %qs has invalid %<%%x%c%>
hr: spec %qs ima nevaljani %<%%x%c%>

en: spec %qs invalid
hr: spec %qs nije valjan

en: spec failure: %<%%*%> has not been initialized by pattern match
hr: greška spec(ifikacije): %<%%*%> nije inicirana s podudarnim uzorkom

en: spec failure: unrecognized spec option %qc
hr: greška spec(ifikacije): neprepoznata spec opcija %qc

en: spec file has no spec for linking
hr: specifikacijska datoteka nema specifikaciju za linkanje

en: spec is '%s'
hr: spec je ‘%s’

en: spec-generated switch is just %<-%>
hr: šalter generiran sa spec je samo %<-%>

en: specs %%include syntax malformed after %td characters
hr: specs %%include sintaksa je deformirana nakon %td znakova

en: specs %%rename syntax malformed after %td characters
hr: specs %%rename sintaksa je deformirana nakon %td znakova

en: specs %s spec was not found to be renamed
hr: specs: nije nađena specifikacija %s za preimenovati

en: specs file malformed after %td characters
hr: specs: datoteka je deformirana nakon %td znakova

en: specs unknown %% command after %td characters
hr: specs: nepoznata naredba %% nakon %td znakova

en: storage class %<__thread%> invalid for function %qs
hr: klasa skladište (storage) %<__thread%> nije valjana za funkciju %qs

en: storage class %<auto%> invalid for function %qs
hr: klasa skladište (storage) %<auto%> nije valjana za funkciju %qs

en: storage class %<register%> invalid for function %qs
hr: klasa skladište (storage) %<register%> nije valjana za funciju %qs

en: storage class %<thread_local%> invalid for function %qs
hr: klasa skladište (storage) %<thread_local%> nije valjana za funkciju %qs

en: storage class %qD applied to template instantiation
hr: klasa skladište (storage) %qD primijenjena na instanciranje predloška

en: storage class specified for %qs
hr: klasa skladište (storage) specificirana za %qs"

en: storage class specified for parameter %qE
hr: klasa skladište (storage) specificirana za parametar %qE

en: storage class specified for parameter %qs
hr: klasa skladište (storage) specificirana za parametar %qs

en: storage class specified for structure field
hr: klasa skladište (storage) specificirana za strukturno polje

en: storage class specified for structure field %qE
hr: klasa (storage) specificirana za polje %qE

en: storage class specified for template parameter %qs
hr: klasa skladište (storage) specificirana za parametar %qs predloška

en: storage class specified for typename
hr: klasa skladište (storage) specificirana za tip-ime (typename)

en: storage class specified for unnamed parameter
hr: klasa skladište (storage) specificirana za bezimeni parametar

en: storage class specifier in %<sizeof%>
hr: klasa skladište (storage) navedena u %<sizeof%>

en: storage class specifier in %qE
hr: klasa skladište (storage) navedena u %qE

en: storage class specifier in cast
hr: klasa skladište (storage) navedena u ‘typecast’

en: storage class specifier in empty declaration with %<enum%> underlying type
hr: specifikator klase skladište (storage) u praznoj deklaraciji s %<enum%> osnovnog tipa

en: storage class specifiers invalid in friend function declarations
hr: specifikacije klasa skladište (storage) je nevaljana u deklariracijama ‘friend’ funkcija

en: streaming subprocess failed
hr: streaming potproces nije uspješan

en: streaming subprocess was killed by signal
hr: streaming potproces je ubijen signalom

en: structure field
hr: strukturno polje

en: structured bindings in conditions only available with %<-std=c++2c%> or %<-std=gnu++2c%>
hr: strukturirana povezivanja u uvjetima dostupna su samo s/sa %<-std=c++2c%> ili %<-std=gnu++2c%>

en: structured bindings with attributed identifiers only available with %<-std=c++2c%> or %<-std=gnu++2c%>
hr: strukturirana povezivanja s pripisanim identifikatorima dostupna su samo s/sa %<-std=c++2c%> ili %<-std=gnu++2c%>

en: subscript missing in array reference
hr: nema indeksa u referenciji za polje

en: subscripted value is neither array nor pointer
hr: indeksirana vrijednost nije ni polje ni pokazivač

en: switch %qs does not start with %<-%>
hr: šalter %qs ne započinje s %<-%>

en: system path %qs is not absolute
hr: staza sustava %qs nije apsolutna

en: target OS does not support unaligned accesses
hr: ciljni OS ne podržava neusklađene pristupe

en: targets missing after %qs
hr: nedostaje cilj iza %qs

en: template parameters do not match template %qD
hr: parametri predloška ne podudaraju %qD predloška

en: template type parameters must use the keyword %<class%> or %<typename%>
hr: parametri tipa template moraju koristiti ključnu riječ %<class%> ili %<typename%>

en: the ' ' printf flag
hr: ‘ ’ ptrintf flag

en: the '#' printf flag
hr: ‘#’ ptrintf flag

en: the ''' printf flag
hr: ‘'’ ptrintf flag

en: the ''' scanf flag
hr: ‘'’ scanf flag

en: the '+' printf flag
hr: ‘+’ ptrintf flag

en: the '-' printf flag
hr: ‘-’ ptrintf flag

en: the '0' printf flag
hr: ‘0’ ptrintf flag

en: the 'I' printf flag
hr: ‘I’ ptrintf flag

en: the 'I' scanf flag
hr: ‘I’ scanf flag

en: the 'a' scanf flag
hr: ‘a’ scan flag

en: the 'm' scanf flag
hr: ‘m’ scanf flag

en: the 'q' diagnostic flag
hr: ‘q’ diagnostic flag

en: the arguments to %qE must be constant strings
hr: argumenti za %qE moraju biti konstantni stringovi

en: the assignment suppression scanf feature
hr: ukidanje dodjele scanf značajke

en: the value of the stack pointer after an %<asm%> statement must be the same as it was before the statement
hr: vrijednost pokazivača stȏga nakon naredbe %<asm%> mora biti ista kao prije naredbe

en: this is a test
hr: ovo je test:

en: this is the insn:
hr: ovo je insn:

en: this target is little-endian
hr: ovaj cilj je little-endian

en: to refer to a type member of a template parameter, use %<typename %E%>
hr: za upućivanje na element tipa parametra predloška, koristite %<typename %E%>

en: too few arguments to function
hr: premalo argumenata za funkciju

en: too many arguments to function
hr: previše argumenata za funkciju

en: too many open parens
hr: previše otvorenin zagrada

en: two or more sections for %s
hr: dvije ili više sekcija za %s

en: type %s is not an opaque type
hr: tip %s nije neproziran tip

en: type of %qD does not match original declaration
hr: vrsta %qD ne podudara originalnu deklaraciju

en: unable to generate reloads for impossible constraints:
hr: ne može generirati ponovna učitavanja za nemoguća ograničenja:

en: unable to generate reloads for:
hr: ne može generirati ponovno učitavanje za:

en: unable to locate default linker script %qs in the library search paths
hr: ne može pronaći zadanu skriptu linkera %qs u stazama pretrage biblioteka

en: unable to open %qs for SARIF output: %m
hr: ne može otvoriti %qs za SARIF izlaz: %m

en: unable to open %qs: %m
hr: nije moguće otvoriti %qs: %m

en: unable to open %s for reading: %m
hr: ne može otvoriti %s za čitanje: %m

en: unable to open %s for writing: %m
hr: ne može otvoriti %s za pisanje: %m

en: unable to open file
hr: ne može otvoriti datoteku

en: unavailable stringop for inlining %qs
hr: nema dostupne string operacije (stringop) za umetanje (inlining) %qs

en: unconditional %2d never executed
hr: bezuvjetno %2d nikada nije izvršeno

en: unconditional %2d taken %s
hr: bezuvjetno %2d uzeto %s

en: unexpected %<:%> at %C
hr: neočekivano %<:%> pri %C

en: unexpected %<else%>
hr: očekivano je %<else%>

en: unexpected EOF
hr: neočekivani EOF

en: unexpected RHS for assignment
hr: neočekivani RHS za dodjeliti

en: unexpected argument
hr: neočekivani argument

en: unexpected base-type in cris_print_base
hr: neočekivani base-type u cris_print_base

en: unexpected file name %s in linker resolution file. Expected %s
hr: neočekivano ime datoteke %s u resolution datoteci linkera. Očekivano %s

en: unexpected index-type in cris_print_index
hr: neočekivani index-type u cris_print_index

en: unexpected mapping node
hr: neočekivani čvor (mapping node)

en: unexpected module directive
hr: neočekivana direktiva modula

en: unexpected multiplicative operand
hr: neočekivani multiplikativni operand

en: unexpected offset
hr: neočekivani pomak (offset)

en: unexpected operand
hr: neočekivani operand

en: unexpected operand: %d
hr: očekivano je operand: %d

en: unexpected pointer mapping node
hr: neočekivani čvor mapiranja pokazivača (pointer mapping node)

en: unexpected reference to package
hr: neočekivana referencija na paket

en: unexpected side-effects in address
hr: neočekivane nuspojave na adresu

en: unhandled architecture
hr: neobrađena arhitektura

en: unhandled expression
hr: neobrađeni izraz

en: unhandled expression type
hr: neobrađena vrsta izraza

en: unknown C++ standard %qs
hr: nepoznati C++ standard %qs

en: unknown Control-Flow Protection Level %qs
hr: nepoznata razina zaštite %qs za kontrolni protok (Control-Flow Protection Level)

en: unknown IRA algorithm %qs
hr: nepoznati IRA algoritam %qs

en: unknown IRA region %qs
hr: nepoznata IRA područje %qs

en: unknown LDP/STP policy %qs
hr: nepoznato LDP/STP pravilo %qs

en: unknown LTO partitioning model %qs
hr: nepoznati Level model particije %qs

en: unknown Live-Patching Level %qs
hr: nepoznata razina %qs za Live-Patching

en: unknown Stack Reuse Level %qs
hr: nepoznata razina %qs za re-upotrebu stȏga (Stack Reuse Level)

en: unknown TLS model %qs
hr: nepoznati TLS model %qs

en: unknown array bounds setting %qs
hr: nepoznata postavka granica polja %qs

en: unknown assumption clause %qs
hr: nepoznata klauzula pretpostavki %qs

en: unknown autovec preference %qs
hr: nepoznata autovec postavka %qs

en: unknown basic block reordering algorithm %qs
hr: nepoznat osnovni algoritam za preuređivanje blokova %qs

en: unknown checkaction setting %qs
hr: nepoznata postavka djelovanja provjere %qs

en: unknown compiled module interface: %s
hr: nepoznato sučelje kompiliranog modula: %s

en: unknown crate type: '%qs'
hr: nepoznati tip sanduka (crate) %qs

en: unknown directive name
hr: nepoznato ime direktive

en: unknown excess precision style %qs
hr: nepoznat stil pretrjerane preciznosti %qs

en: unknown floating point contraction style %qs
hr: nepoznati stil kontrakcije pomičnog zareza %qs

en: unknown foreign runtime identifier %qs
hr: nepoznati strani ‘runtime’ identifikator %qs

en: unknown hardcfr noreturn checking level %qs
hr: nepoznata razina provjere %qs za hardcfr noreturn

en: unknown insn mode
hr: nepoznati insn način

en: unknown internal function %qE
hr: nepoznata interna funkcija %qE

en: unknown lam type %qs
hr: nepoznati ‘lam’ tip %qs

en: unknown linker output %qs
hr: nepoznati izlaz linkera %s

en: unknown move insn:
hr: nepoznati insn za pomicanje, kopiranje:

en: unknown offload ABI %qs
hr: nepoznati ‘offload’ ABI %qs

en: unknown panic strategy %qs
hr: nepoznata strategija u slučaju panike (panic strategy) %qs

en: unknown pointer size model %qs
hr: nepoznati model veličine pokazivača %qs

en: unknown profile reproducibility method %qs
hr: nepoznata metoda ponovljivosti profila %qs

en: unknown profile update method %qs
hr: nepoznata metoda ažuriranja profila %qs

en: unknown ranger debug mode %qs
hr: nepoznati ‘ranger’ način %qs ispravljanja grešaka

en: unknown relocation unspec
hr: nepoznata relokacija unspec

en: unknown rust compile-until %qs
hr: %qs je nepoznata ‘rust’ opcija za ugađanje

en: unknown rust edition %qs
hr: %qs je nepoznata ‘rust’ opcija za uređivanje

en: unknown rust mangling option %qs
hr: %qs je nepoznata ‘rust’ opcija za komadanje, oštećivanje

en: unknown spec function %qs
hr: nepoznata spec funkcija %qs

en: unknown specification for the set of FLT_EVAL_METHOD values to permit %qs
hr: nepoznata specifikacija za skup vrijednosti FLT_EVAL_METHOD za dopuštanje %qs

en: unknown trampoline implementation %qs
hr: nepoznata implementacija trampolina %qs

en: unknown tuning option (%s)
hr: nepoznata tuning opcija (%s)

en: unknown vectorizer cost model %qs
hr: nepoznati troškovni model vektorizatora %qs

en: unknown vtable verify initialization priority %qs
hr: neprepoznati prioritet inicijalizacije %qs za ‘vtable’ verifikaciju

en: unreachable
hr: nedostupno

en: unrecognizable argument of option
hr: neprepoznati argument opcije

en: unrecognizable argument of option %<
hr: neprepoznati argument opcije %<

en: unrecognizable insn:
hr: neprepoznati insn:

en: unrecognized %s target: %s
hr: neprepoznati %s cilj: %s

en: unrecognized address
hr: nepoznata adresa

en: unrecognized argument in option %<-march=%s%>
hr: neprepoznati argument u opciji %<-march=%s%>

en: unrecognized automatic variable initialization type %qs
hr: neprepoznati tip inicijalizacije %qs za automatsku varijablu

en: unrecognized command-line option %qs
hr: neprepoznata opcija na naredbenom retku %qs

en: unrecognized enum value: %qs
hr: neprepoznati enum vrijednost: %qs

en: unrecognized ivar visibility value %qs
hr: neprepoznata ‘ivar’ vidljivost vrijednosti %qs

en: unrecognized scalar storage order value %qs
hr: neprepoznata vrijednost %qs za redoslijed spremanja skalara

en: unrecognized state string %qs
hr: neprepoznato stanje %qs stringa

en: unrecognized string escape
hr: neprepoznata maska (escape) stringa

en: unrecognized supposed constant
hr: neprepoznata pretpostavljena konstanta

en: unrecognized visibility value %qs
hr: neprepoznata vrijednost %qs vidljivosti

en: unrecognized zero init padding bits kind %qs
hr: neprepoznati zero-init-padding bitovi vrste %qs

en: unrecoverable error
hr: nepopravljiva greška

en: unsigned
hr: nepotpisano

en: unsupported fixed-point conversion
hr: nepodržana konverzija nepomičnog zareza (fixed-point conversion)

en: unsupported map expression %qE
hr: nepodržani %qE izraz mape

en: unsupported operand
hr: nepodržani operand

en: unsupported operand for code '%c'
hr: nepodržani operand za kȏd ‘%c’

en: unterminated assembly dialect alternative
hr: nedovršeni alternativni assembly dijalekt

en: unterminated string
hr: nezavršeni string

en: unused using-declaration %qD
hr: nekorištena ‘using-declaration’ %qD

en: use of deleted function %qD: %s
hr: korištenje izbrisane funkcije %qD: %s

en: use of function %qD with unsatisfied constraints
hr: funkcija %qD se koristi s nezadovoljenim ograničenjima

en: useless storage class specifier in empty declaration
hr: beskoristan specifikator klase skladište (storage) u praznoj deklaraciji

en: using %qs
hr: koristimo %qs

en: using darwin64 ABI
hr: koristimo darwin64 ABI

en: using old darwin ABI
hr: koristimo stari darwin ABI

en: using simple load CSE after register allocation
hr: Nakon mapiranja registra koristi se jednostavan CSE

en: valid %<-foffload=%> arguments are: %s
hr: valjani %<-foffload=%> argumenti su: %s

en: valid %<-foffload=%> arguments are: %s; did you mean %qs?
hr: valjani %<-foffload=%> argumenti su: %s; jeste li mislili %qs?

en: valid arguments to %<-march=%> are: %s
hr: valjani argumenti za %<-march=%> su: %s

en: value computed is not used
hr: izračunata vrijednost se ne koristi

en: variable
hr: varijabla

en: variable %qD of non-literal type %qT in %<constexpr%> function only available with %<-std=c++23%> or %<-std=gnu++23%>
hr: varijabla %qD neliteralnog tipa %qT u funkciji %<constexpr%> je samo dostupna s/sa %<-std=c++23%> or %<-std=gnu++23%>

en: variable %qD redeclared as function
hr: varijable %qD je ponovno deklarirana kao funkcija

en: variable of same assembler name as the virtual table is defined in another translation unit
hr: varijabla s istim imenom asemblera kao i virtualna tablica definirana je u drugoj prijevodnoj jedinici

en: variable size arguments
hr: argumenti različitih veličina

en: variadic friends or friend type declarations with multiple types only available with %<-std=c++2c%> or %<-std=gnu++2c%>
hr: promjenjivi prijatelji ili deklaracije tipa prijatelja s više vrsta dostupni su samo s/sa %<-std=c++2c%> ili %<-std=gnu++2c%>

en: virtual function declared here
hr: virtualna funkcija ranije je ovdje deklarirana

en: visibility attribute not supported in this configuration; ignored
hr: atribut vidljivosti nije podržan u ovoj konfiguraciji; ignorirano

en: volatile function type
hr: tip nestabilne funkcije

en: vtable for
hr: vtable za

en: waitpid failed
hr: waitpid nije uspio

en: warning:
hr: upozorenje:

en: was expecting `%s'
hr: očekivali smo „%s“

en: weak alias definitions not supported in this configuration
hr: weak alias definicije nisu podržane u ovoj konfiguraciji

en: weak aliases are not supported
hr: slabi aliasi nisu podržani

en: writing output file %s: %m
hr: pišemo izlaznu datoteku %s: %m

en: writing to LTRANS output list %s: %m
hr: pišemo u LTRANS izlaznu listu %s: %m

en: wrong number of arguments to %<__builtin_counted_by_ref%>
hr: pogrešni broj argumenata za %<__builtin_counted_by_ref%>

en: wrong number of arguments to %qs
hr: loš, krivi broj argumenata za %qs

en: wrong type argument to abs
hr: pogrešni tip argumenta za abs

en: wrong type argument to bit-complement
hr: pogrešni tip argumenta za bit-kompement

en: wrong type argument to conjugation
hr: wrong type argument to konjugaciju

en: wrong type argument to unary minus
hr: pogrešni tip argumenta za unarni minus

en: wrong type argument to unary plus
hr: pogrešni tip argumenta za unarni plus

en: {anonymous}
hr: {anoniman}

en: {erroneous}
hr: {pogrešan}
